Incydent z udziałem policjantów na lotnisku w Modlinie. "Zachowywali się jak na wieczorze kawalerskim"

Policjanci z Olsztyna nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu lecącego na Majorkę. Obecnie trwa postępowanie wewnętrzne w tej sprawie. - Jest wiele niedomówień - mówi nam policja.

Do wydarzenia doszło 3 maja na lotnisku w Modlinie. Jak co roku, policjanci lecieli na Majorkę na Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłkę Nożną. Wśród nich byli funkcjonariusze z Olsztyna.

Incydent z udziałem policjantów na lotnisku w Modlinie

Wedle relacji świadków, część policjantów zachowywała się głośno, przeklinali i byli pod wpływem alkoholu. Dwóch funkcjonariuszy nie wpuszczono na pokład. Wśród nich był zastępca komendanta miejskiego olsztyńskiej policji.

- Zachowywali się jakby byli na wieczorze kawalerskim, a nie w samolocie - powiedziała kobieta, która była świadkiem zdarzenia w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską”.

Mężczyzn przejęła straż graniczna, która zabrała ich do swoich pomieszczeń - pisze lokalna gazeta. Dziennikarze dowiedzieli się, że zastępca komendanta miejskiego olsztyńskiej policji został odwołany ze stanowiska.

Wedle kobiety, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna „wyglądał na najbardziej trzeźwego”. Jej zdaniem „próbował wstawić się za kolegą”. Ostatecznie obaj polecieli do Hiszpanii innym samolotem i wzięli udział w rozgrywkach.

Policja: trwa postępowanie wewnętrzne

Rzecznik prasowy olsztyńskiej Komendy Wojewódzkiej Policji kom. Krzysztof Wasyńczuk w rozmowie z Gazeta.pl mówi, że wobec policjantów trwa postępowanie wewnętrzne pod kątem zachowania funkcjonariuszy. Potwierdza, że były zastępca KMP sam oddał się do dyspozycji przełożonego. Obaj policjanci dalej pracują.

- Zbieramy całość materiału. Funkcjonariuszy nie przebadano alkomatem ani nie wystawiono im mandatu. W tej sprawie jest wiele nieścisłości i niedomówień. Staramy się teraz dotrzeć do świadków i tych, którzy mówią o rzekomym nieprawidłowym zachowaniu policjantów - mówi nam kom. Krzysztof Wasyńczuk.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o: