Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą jutro otwarte? Kalendarz niedziel handlowych sierpień 2018

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? Dla tych, którzy odłożyli zakupy na ostatni dzień tygodnia mamy złą informacje - sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco będą zamknięte. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Niedziele handlowe 2018. 12 sierpnia duże sklepy zamknięte

Niedziele handlowe stały się częścią naszej rzeczywistości w marcu tego roku, kiedy prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? Nie. Dlaczego? Ustalono, że w każdym miesiącu 2018 roku wypadną dwie niedziele handlowe. Z zasady są to pierwsze i ostatnie niedziele kolejnych miesięcy. Jako że 12 sierpnia to już druga niedziela w tym miesiącu, na zakupy w niedziele będziemy musieli poczekać jeszcze dwa tygodnie.

Niedziele handlowe. Jakie sklepy mogą być otwarte pomimo zakazu?

Ci, którzy sądzili, że 12 sierpnia to niedziela handlowa i w związku z tym nie zrobili zakupów, mogą nadrobić to jeszcze w sobotę wieczorem. 11 sierpnia sklepy takie jak Auchan, Lidl, czy Tesco będą otwarte do późna.

12 sierpnia te sklepy będą zamknięte, ale możemy natomiast odwiedzić szereg mniejszych sklepów, ponieważ ustawa o niedzielach handlowych nie zabrania handlu wszystkim przedsiębiorcom. Bez względu na podział na niedziele handlowe sprzedawać mogą m.in. apteki, piekarnie, cukiernie, stacje benzynowe oraz placówki pocztowe. Oprócz tego otwarte mogą być te sklepiki, których za kasą stanie sam właściciel sklepu lub ktoś z jego bliskiej rodziny.

Kalendarz niedziel handlowych – sierpień 2018

W sierpniu wypadają dwie niedziele handlowe. Pierwsza z nich już za nami – był to 5 sierpnia. Kolejna niedziela handlowa wypadnie dopiero w ostatnią niedzielę miesiąca, a więc 26 sierpnia. Niedziele 12 oraz 19 sierpnia to niedziele bez handlu. Warto pamiętać, że oprócz niedziel niehandlowych zakupów nie zrobimy także w połowie kolejnego tygodnia, czyli w środę 15 sierpnia. W ten dzień obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, co oznacza, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: