Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą jutro otwarte? Kalendarz niedziel handlowych sierpień 2018

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? Dla tych, którzy odłożyli zakupy na ostatni dzień tygodnia mamy złą informacje - sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco będą zamknięte. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Niedziele handlowe 2018. 12 sierpnia duże sklepy zamknięte

Niedziele handlowe stały się częścią naszej rzeczywistości w marcu tego roku, kiedy prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? Nie. Dlaczego? Ustalono, że w każdym miesiącu 2018 roku wypadną dwie niedziele handlowe. Z zasady są to pierwsze i ostatnie niedziele kolejnych miesięcy. Jako że 12 sierpnia to już druga niedziela w tym miesiącu, na zakupy w niedziele będziemy musieli poczekać jeszcze dwa tygodnie.

Niedziele handlowe. Jakie sklepy mogą być otwarte pomimo zakazu?

Ci, którzy sądzili, że 12 sierpnia to niedziela handlowa i w związku z tym nie zrobili zakupów, mogą nadrobić to jeszcze w sobotę wieczorem. 11 sierpnia sklepy takie jak Auchan, Lidl, czy Tesco będą otwarte do późna.

12 sierpnia te sklepy będą zamknięte, ale możemy natomiast odwiedzić szereg mniejszych sklepów, ponieważ ustawa o niedzielach handlowych nie zabrania handlu wszystkim przedsiębiorcom. Bez względu na podział na niedziele handlowe sprzedawać mogą m.in. apteki, piekarnie, cukiernie, stacje benzynowe oraz placówki pocztowe. Oprócz tego otwarte mogą być te sklepiki, których za kasą stanie sam właściciel sklepu lub ktoś z jego bliskiej rodziny.

Kalendarz niedziel handlowych – sierpień 2018

W sierpniu wypadają dwie niedziele handlowe. Pierwsza z nich już za nami – był to 5 sierpnia. Kolejna niedziela handlowa wypadnie dopiero w ostatnią niedzielę miesiąca, a więc 26 sierpnia. Niedziele 12 oraz 19 sierpnia to niedziele bez handlu. Warto pamiętać, że oprócz niedziel niehandlowych zakupów nie zrobimy także w połowie kolejnego tygodnia, czyli w środę 15 sierpnia. W ten dzień obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, co oznacza, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2018. Czy 12 sierpnia sklepy są otwarte?
Zaloguj się
 • poljack

  Oceniono 9 razy 5

  gdyby nie zamknięte sklepy w niedziele gazety internetowe nie miałyby o czym pisać

 • peowca888

  Oceniono 10 razy 2

  zalosny kraj "8. nie bedziesz pracowal"

 • kaczepieczone

  Oceniono 3 razy 1

  Tak naprawdę wolnym od pracy dniem ... jest sobota. Bóg Jahwe , a właściwie bóg Jahwe dla niepoznaki promowany przez kościół katolicki jako Bóg z dużej litery wyraźnie mówił (już nic nie mówi, bo kilku tysięcy lat nikt go nie widział) o wolnym dniu Szabacie czyli sobocie :). Wyznawcy ,pożal się boże, katolicyzmu nie wiedzą jaką ciemnotę wcisnęli im księża i kultywują niedzielę :)))
  Inna sprawa to problem z określeniem kiedy wystąpił pierwszy dzień czyli poniedziałek, dzień od którego można by poprawnie odliczać tydzień. Nie ma na świecie absolutnie żadnego punktu odniesienia pierwszego dnia. Oznacza to ,że niedziela może być poprawnie każdym innym dniem tygodnia. Podsumowując : czcząc niedzielę sprzeciwiasz się słowu boga Jahwe zwanego Bogiem według "kłamstewka" kościoła, a nawet gdybyś "wyznawał" sobotę to na 85,71% jest to inny dzień :DDD

 • zakrzyczny

  Oceniono 2 razy 0

  Na marginesie - nie mogę nigdzie odszukać przepisu, który wcześniej nakazywał sklepom handlować w niedzielę

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy -1

  "Niedziele handlowe 2018. Kalendarz niedziel handlowych na sierpień 2018 (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)"

  Jak widać na fotce, filia Netto "Eingang" będzie miała chyba otwarte?! ...

 • jakuz3

  Oceniono 3 razy -1

  A co z 18 - tym marca ? Zamiast pamieci mamy jakiś erzac. Do kitu z takim społeczeństwem. Kochamy przegrywać i nie przeszkadzają nam powtarzane błędy. Zamykać sklepy bez ekonomicznego uzasadnienia - genialene. Proponuję wyłączenie niedziel niehandlowych z okresów składkowych ZUS dla każdego.

 • peowca888

  Oceniono 7 razy -1

  a poznie krzyk pisk palone opony bo pieniedzy burzuje nie chca placic

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 4 razy -2

  Są obecnie dwa rodzaje niedziel -- niedziela normalna i niedziela PiŚdzielcza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX