"Wiadomości" sugerują, że blokowanie zmian w Sądzie Najwyższym grozi... likwidacją 500 plus

"Wiadomości" TVP w pierwszym materiale informowały o tym, że KRS nie zastosuje się do postanowienia Sądu Najwyższego. A dziennikarz TVP połączył to z ewentualną likwidacją programu 500 plus.

Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie niektórych przepisów, dotyczących zasad przechodzenia sędziów na emeryturę i wysłał w tej sprawie pytania do Trybunału Sprawiedliwości UE. Tę decyzję krytykuje obóz rządzący, a teraz wybrana po zmianach Krajowa Rada Sądownictwa oznajmiła, że nie zastosuje się do decyzji. O tym ostatnim informowały w pierwszym materiale "Wiadomości" TVP. Jednak w materiale - jak zdarza się w programie regularnie - połączono aktualną informację z uderzeniem w opozycję.

Reporter Marcin Tulicki na początku materiału przypomina sprawę i przytacza krytyczne wobec decyzji SN wypowiedzi - w tym prezydenckiego ministra Pawła Muchy, europosła PiS Karola Karskiego i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Po tym Tulicki mówi, że "część sędziów od dłuższego czasu występuje przeciwko polskiemu rządowi". Cytuje też artykuł "Dziennika Gazety Prawnej", w którym rozważano, czy ruch SN stwarza precedens do zawieszania innych ustaw. W materiale wypowiada się jeszcze politolog, który ocenia, że "nietrudno sobie wyobrazić pokusę zawieszenia przepisu, który będzie niekorzystny dla danego sędziego". - Lub dla opcji politycznej - dodaje dziennikarz TVP. I sugeruje, że opór wobec PiS-owskich zmian w sądownictwie może być związany z planami... zawieszenia programu 500 plus lub podwyższeniem wieku emerytalnego. 

- Ponieważ opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaoferowania Polakom, to stara się uniemożliwić realizację założeń programowych PiS - komentuje w wypowiedzi dla TVP politolog prof. Kazimierz Kik. - Podobnie postępuje Sąd Najwyższy, blokując reformę sądownictwa - komentuje Tulicki.

"Blokowanie reform wymiaru sprawiedliwości spowoduje likwidacje 500 plus - przekaz dnia 'Wiadomości" - skomentował na Twitterze Wiktor Misztal.

W trzylecie prezydentury Andrzej Duda się wzruszył. Wstrząsnęły nim słowa marszałka Piłsudskiego

Więcej o:
Komentarze (457)
"Wiadomości" łączą kryzys wokół SN z likwidacją 500 plus
Zaloguj się
 • wl_wl

  Oceniono 107 razy 69

  Dobrze, że pokazaliście tak duże zdjęcie tego Ziemca.
  Można go będzie lepiej zapamiętać jako największą kreaturą XXI wieku. Jak można się tak zeszmacić.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 92 razy 62

  TVPis wyciąga ciężkie działa. Chcą napuścić ciemny lud na sędziów SN.

 • niewinna

  Oceniono 41 razy 39

  Odkąd nastał pislam ani razu nie obejrzałam tego szamba zwanego wiadomości. To tak jak by na własne życzenie człowiek zaciągną się wolnym stolcem. Nie dziękuję nie posmakuję.

 • grazanica

  Oceniono 58 razy 34

  A ten szmaciarz wszystko potwierdzi swoją parszywą mordą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX