Niedziele handlowe 2018. Czy 12 sierpnia otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka i Auchan?

Przed nami kolejna niedziela, która nie jest niedzielą handlową. Sklepy takie jak Tesco, Auchan czy Biedronka będą zamknięte poza nielicznymi wyjątkami.

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Kalendarz niedziel handlowych ma wiele wyjątków i czasem trudno je spamiętać. Dlatego przychodzimy z podpowiedzią.

Niedziele handlowe – sierpień 2018. Jakie sklepy czynne 12 sierpnia?

Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że 12 sierpnia to niedziela bez handlu. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę zamknięte będą popularne sklepy wielobranżowe, w których większość z nas zaopatruje się w żywność i artykuły przemysłowe.

W niedzielę 12 sierpnia zamknięte będą sklepy Biedronka (chociaż z pewnymi wyjątkami, o których przeczytasz poniżej), Lidl czy Tesco.

Na szczęście ustawa o niedzielach handlowych nie zabrania handlu wszystkim sprzedawcom. Jeżeli czegoś nagle nam zabraknie, będziemy mogli iść na zakupy np. do apteki, na stację benzynową, do punktu pocztowego lub do osiedlowego sklepiku, w którym sprzedaje sam właściciel lub członek jego rodziny.

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje aż 32 branż. Są wśród nich piekarnie, cukiernie, lodziarnie, restauracje, kliniki dla zwierząt, hotele, instytucje kultury oraz sklepy z pamiątkami.

Które Biedronki otwarte w niedzielę 12 sierpnia?

Istotnym wyjątkiem są także sklepy na dworcach – te mogą być otwarte bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie, ponieważ obsługują podróżnych. Dotyczy to m.in. Biedronki na Dworcu Centralnym w Warszawie, która może być otwarta w każdą niedzielę.

Biedronka - godziny otwarcia w niedzielę:

Niedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedzieleNiedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedziele Biedronka

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Kalendarz

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Oznacza to, że zakupy w galerii handlowej lub w sklepie wielkopowierzchniowym będziemy mogli zrobić dopiero 26 sierpnia. Wynika to z zasady, która mówi, że niedziele handlowe to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca, chyba że ze względu na ważne święta (np. Wielkanoc lub Boże Narodzenie) zadecydowano inaczej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe. Czy 12 sierpnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 12 razy 6

  Ojej. Tak czekałam na ten odcinek. Napiszcie też o tym samym jutro, pojutrze i w niedzielę. Będę tęsknić

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 3 razy 3

  UZ znowu nadaje, znaczy się jest czwartek.
  I tak dwa razy dziennie do niedzieli włącznie :D

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 2

  czyli juz czwartek :)... w GW oglaszaja Lidla, Biedre i Auchana :)

 • mmagi

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli czegoś nagle nam zabraknie, będziemy mogli iść na zakupy np. do apteki, na stację benzynową, do punktu pocztowego..........................po ziemniaki lub masło??

 • remislanc

  Oceniono 15 razy 1

  "Czy 12 sierpnia otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka i Auchan?
  A czy otwarte będzie Carrefour, Piotrek i Pawełek, Małpeczka, Motylek, Kaufland...?
  Mielicie temat przed każdym weekendem. A MY wiemy od dawna, że do roboty pracownicy supermarketów MUSZĄ iść tylko pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąc a pozostałe mają WOLNE?

 • ps11111ps

  Oceniono 6 razy 0

  Hurra. Znowu mamy czwartek!

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz -1

  Thanks God it's Thursday :)

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy -2

  Niedzielny Hamlet:
  Handlowa albo nie handlowa
  Oto jest pytanie...

 • tomspeed

  Oceniono 10 razy -2

  Szkoda, że ten serial puszczaja raz w tygodniu, xle by było gdyby puszczali tylko dwa razy w miesiącu. Najlepiej jakby puszczali codziennie "czy biedronka będzie jutro czynna"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX