Niedziele handlowe 2018. Czy 12 sierpnia otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka i Auchan?

Przed nami kolejna niedziela, która nie jest niedzielą handlową. Sklepy takie jak Tesco, Auchan czy Biedronka będą zamknięte poza nielicznymi wyjątkami.

Czy 12 sierpnia to niedziela handlowa? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Kalendarz niedziel handlowych ma wiele wyjątków i czasem trudno je spamiętać. Dlatego przychodzimy z podpowiedzią.

Niedziele handlowe – sierpień 2018. Jakie sklepy czynne 12 sierpnia?

Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że 12 sierpnia to niedziela bez handlu. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę zamknięte będą popularne sklepy wielobranżowe, w których większość z nas zaopatruje się w żywność i artykuły przemysłowe.

W niedzielę 12 sierpnia zamknięte będą sklepy Biedronka (chociaż z pewnymi wyjątkami, o których przeczytasz poniżej), Lidl czy Tesco.

Na szczęście ustawa o niedzielach handlowych nie zabrania handlu wszystkim sprzedawcom. Jeżeli czegoś nagle nam zabraknie, będziemy mogli iść na zakupy np. do apteki, na stację benzynową, do punktu pocztowego lub do osiedlowego sklepiku, w którym sprzedaje sam właściciel lub członek jego rodziny.

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje aż 32 branż. Są wśród nich piekarnie, cukiernie, lodziarnie, restauracje, kliniki dla zwierząt, hotele, instytucje kultury oraz sklepy z pamiątkami.

Które Biedronki otwarte w niedzielę 12 sierpnia?

Istotnym wyjątkiem są także sklepy na dworcach – te mogą być otwarte bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie, ponieważ obsługują podróżnych. Dotyczy to m.in. Biedronki na Dworcu Centralnym w Warszawie, która może być otwarta w każdą niedzielę.

Biedronka - godziny otwarcia w niedzielę:

Niedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedzieleNiedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedziele Biedronka

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Kalendarz

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Oznacza to, że zakupy w galerii handlowej lub w sklepie wielkopowierzchniowym będziemy mogli zrobić dopiero 26 sierpnia. Wynika to z zasady, która mówi, że niedziele handlowe to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca, chyba że ze względu na ważne święta (np. Wielkanoc lub Boże Narodzenie) zadecydowano inaczej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: