Ciała trzech mężczyzn wyłowiono z Wisły pod Toruniem. Byli poszukiwani od niedzieli

Zakończyły się poszukiwania trzeciego mężczyzny, który w niedzielę wszedł do Wisły. Wcześniej z rzeki wyłowiono zwłoki 29 i 25-latka.

Straż pożarna, policja i ratownicy WOPR przez trzy dni szukali trzech mężczyzn, który weszli do rzeki. Jeszcze w niedzielę w Przypuście wyłowione zostało ciało 29-latka. Ciało jego 25-letniego kolegi odnaleziono w poniedziałek około południa. We wtorek poszukiwania zakończyły się po tym jak z Wisły w Toruniu policjanci wspólnie z ratownikami WOPR wydobyli ciało 43-latka.

Poszukiwania ruszyły po zgłoszeniu od przypadkowego przechodnia, który zauważył na brzegu Wisły dwie pary ubrań i rowery a w pobliżu żadnych osób. Szybko udało się wydobyć z rzeki ciało 29-letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci mężczyzna pływał w towarzystwie kolegi, który nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono dzień później. 

Także w niedzielę policjanci otrzymali inne zgłoszenie, że nieopodal  brzegu Wisły, tym razem w Siarzewie 43-letni mężczyzna  pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poniedziałek policjanci z Torunia wspólnie z WOPR na wysokości ujścia portu zimowego Wisły wyłowili ciało mężczyzny.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w tym sezonie utonęły już 294 osoby.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o: