Przeciwnicy UE współpracują z Muzeum II Wojny Światowej. Koszulki Red is Bad obok pamiątek

Lubiana przez narodowców i nie kryjąca swoich antyunijnych poglądów firma Red is Bad współpracuje z Muzeum II Wojny Światowej. Placówka umieściła produkty firmy w sklepie z pamiątkami.

Red is Bad to znana w środowiskach prawicowych marka odzieżowa. W jej ofercie znajdziemy koszulki z antyunijnymi hasłami czy napisami "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". O jej współpracy z Muzeum II Wojny Światowej jako pierwsza poinformowała trójmiejska "Wyborcza".

Muzeum II Wojny Światowej współpracuje z Red is Bad

Red is Bad w sklepie z pamiątkami

Firma nie kryje swoich poglądów. Na stronie internetowej sklepu możemy przeczytać: "Red is Bad od zawsze było, jest i będzie przeciwne Unii Europejskiej w obecnym kształcie, a tzw. dotacje unijne, którymi tak emocjonuje się rząd, opinia publiczna i mainstreamowe media, ma w głębokim poważaniu". W ich ofercie znajdziemy "koszulki antyunijne" z hasłami "Free people against blue system" czy "Blue is red. Red is Bad".

Marka jest również przeciwna ustaleniom okrągłostołowym, czemu dała wyraz w projekcie koszulki z przekreślonym zdjęciem Okrągłego Stołu. "Koszulka to wyraz protestu przeciwko tzw. Okrągłemu stołowi. W 1989 r. komunizm w Polsce upadł tylko pozornie, beneficjenci poprzedniego systemu dostali gwarancję nietykalności swoich interesów, a dawni zbrodniarze pozostali nieosądzeni" - czytamy w opisie produktu.

Ubrania tego producenta są chętnie kupowane przez narodowców, ale nie tylko. W czerwcu podczas wizyty na Łotwie koszulkę tej marki miała na sobie Agata Duda, z kolei Mateusz Morawiecki w piątek kupił w sklepie Red is Bad koszulki dla wolontariuszy, sprzątających groby Powstańców Warszawskich.

Poprosiliśmy Muzeum II Wojny Światowej o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Powstaniec Warszawski wspomina wydarzenia sprzed 74 lat. "Wyglądało to pogrzebowo"

Więcej o:
Komentarze (178)
Red is Bad współpracuje z Muzeum II Wojny Światowej
Zaloguj się
 • Oceniono 52 razy 30

  Bawi i rozczula mnie ta wspaniała polska nazwa "Red is bad".
  Ile w tym patriotyzmu, miłości do języka ojczystego, szacunku.,, Odzież dla pisowskich zjebów wyklętych.

 • mkk3a

  Oceniono 35 razy 25

  Niby takie narodowe i patriotyczne koszulki, a napisy po angielsku. Nazwa firmy też.

 • tonik777

  Oceniono 35 razy 23

  Mnie zastanawia jak to jest, że ta firma uważa się za markę patriotyczną skoro z przekazu wyłania się antypolski obraz. Przyjrzyjmy się temu fenomenowi:
  1. Nazwa firmy jest w języku obcym. Dlaczego nie po polsku? Jak to się ma do patriotyzmu?
  2. Ponadto nazwa nie wzywa do miłości ojczyzny, tylko stwierdza, że coś tam jest złe. Przecież patriotyzm to jest miłość do własnego kraju, a nie nienawiść do innych.
  3. A co jest złe? Czerwień, tak? Problem jest taki, że flaga Polski jest biało-czerwona, a godło to biały orzeł na czerwonym tle. Z tego jasno wynika, że kolor czerwony jest jednym z dwóch narodowych kolorów Polski. Patrioci uważają, że ten kolor jest zły? To chyba trzeba zmienić polskie symbole narodowe.

 • faustxyz

  Oceniono 40 razy 14

  Pseudo prawaczki wolskie to jedno wielkie poplątanie z pomieszaniem, brak konsekwencji nawet w głupocie jeśli tacy arcypolscy to skąd te epatowanie angielszczyzną, bo co? Gimbaza podstarzała typu Krzywousty, Adrian z Agatą Niemową się jarają skinami, naziolami. Puszczanie oczka. Bohaterszczyzna bawełniana, ta bawełna równie polska jak nazwa firemki. I jaka brak zrozumienia co spowodowało II woj. św. - właśnie to czemu hołdują handlarze koszulkami - nacjonalizm i brak integracji narodów. W muzeum nie tylko handlują tym badziewiem, tam też "pracują" jako "przewodnicy" czystej krwi naziole. Niedługo tylko tacy będą nauczyciele, policjanci, żołnierze.
  UE zuo, okrągły stół też samo zuo, a wykonaj bezmózgu pracę umysłową co byłoby bez tego? Ja dziękuję za kraj urządzany przez nazioli - biedny, zacofany, opresyjny, przerażający, kult agresji, bogoojczyźnianych bzdetów.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 13

  I ciągle atak na tego biednego Piotrowicza...Ale chłopaczyna się nie poddaje, ciągnie równo z Ryśkiem panu prezesowi.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 79 razy 11

  niech mi ktoś odpowie ze strony "narodowców" na dość proste chyba pytanie:
  jak ktoś przy zdrowych zmysłach i nie jest ruskim szpionem, może być obecnie przeciwny przynależności Polski do UE? po 125 latach zaborów, 40 latach komuny a co za tym idzie dwóch stuleciach zapaści społeczno-gospodarczej z 20 latami przerwy w latach 18/39? Jakim debilem trzeba być żeby odmówić ogromna pomoc finansowa, technologiczna i logistyczna idąca z UE? Dobrowolni pozbawić się dostępu do 500 milionowego rynku zbytu, przestrzeni wolności gospodarczej i najbogatszej strefy na ziemi?

 • doni72

  Oceniono 22 razy 10

  Firma dziala wedlug tego co powiedzial Jacek Kurski czyli ciemny lud wszystko kupi.Kupi i jest gotow przeplacic za ten fajansiarski kicz.

 • byann

  Oceniono 7 razy 7

  Przeszkadza mi czerwony kolor we fladze Polski.
  Patriota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX