Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala zawieszony. Radio wydało nocny komunikat

Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia, został zawieszony w czynnościach przez radę nadzorczą. Tymczasowo obowiązki prezesa pełni teraz przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Rogoyski.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala został zawieszony w czynnościach przez radę nadzorczą spółki. Polskie Radio po północy wydało komunikat w tej sprawie. Uchwała weszła w życie w poniedziałek. Powodów zawieszenia nie podano. 

Obowiązki prezesa zarządu będzie wykonywał tymczasowo Andrzej Rogoyski, przewodniczący rady nadzorczej. Rogoyski jest adwokatem, od 2017 r. wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu (zgłoszonym do TS przez Prawo i Sprawiedliwość), w przeszłości był działaczem Platformy Obywatelskiej.

"Dalsze decyzje dotyczące władz Polskiego Radia leżą w kompetencjach Rady Mediów Narodowych" - podaje Polskie Radio.

Kariera Jacka Sobali

Jacek Sobala został prezesem Polskiego Radia w marcu 2017 r. Zastąpił na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk-Żyłę. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Eska, Radiu PiN i TOK FM.

W 2006 r. został dyrektorem Polskiego Radia Bis, a w maju 2007 r. dyrektorem Programu I Polskiego Radia. W grudniu 2009 r. zaczął kierować radiową Trójką, z którą był związany do maja 2010 r.

Zanim został prezesem Polskiego Radia, współpracował m.in. z "Gazetą Polską".

 

W trzylecie prezydentury Andrzej Duda się wzruszył. Wstrząsnęły nim słowa marszałka Piłsudskiego

Więcej o: