Sędzia, który kierował po pijanemu, został zawieszony. Zajmie się nim Sąd Dyscyplinarny

Sędzia suwalskiego Sądu Okręgowego Waldemar M. został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Mężczyzna w piątek doprowadził do kolizji w Suwałkach, został zatrzymany przez policję. Okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu.

Waldemar M., sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Nie pełni też już funkcji przewodniczącego II Wydziału Karnego tamtejszego sądu.

To konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji drogowej. Teraz sprawą sędziego zajmie się Sąd Dyscyplinarny. Mężczyźnie mogą być również postawione zarzuty karne, jeśli sąd wyda na to zgodę.

W miniony piątek sędzia Waldemar M. doprowadził do kolizji - swoim mitsubishi uderzył w tył innego samochodu i uciekł. Policja zatrzymała go na drodze w kierunku Augustowa. Kierowca zasłaniając się sędziowskim immunitetem nie zgodził się na badanie alkomatem. Zbadano go dopiero w obecności prokuratora. Okazało się, że ma 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeśli otrzyma zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, może mu grozić do 2 lat więzienia.

Portal OKO.press nieoficjalnie ustalił, że sędzia Waldemar M. jest prawą ręką prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach, Jacka Sowula. Sędzia Sowul został nominowany na stanowisko przez Zbigniewa Ziobrę. Z kolei żona Waldemara M. została prezeską jednego z podlaskich sądów - również z nominacji ministra sprawiedliwości.

Kolejne kraje legalizują marihuanę. Gdzie w Europie za używkę nie grozi więzienie?

Więcej o:
Komentarze (97)
Sędzia, który kierował po pijanemu, został zawieszony. Zajmie się nim Sąd Dyscyplinarny
Zaloguj się
 • beton44

  Oceniono 40 razy 20

  Eee - Prezes Na Uchodźstwie zawiesi te parę paragrafów n/t pijaństwa i samochodów - i bedzie OK !!!

 • predator-x

  Oceniono 16 razy 12

  teraz tylko przeczekać, odwiesić go i zamieść pod dywan.

 • jur.jam

  Oceniono 11 razy 7

  Od czego Duda ????? niech ułaskawi przed prawomocnym wyrokiem.!!!! i uwolni sędziowski klan od kłopotów !!!!

 • jurek4491

  Oceniono 31 razy 7

  I właśnie o tym że to sędzia PiSior , CNOTKI Karnowskie nawet się nie zająknęli , gdyby dotyczyło kogoś innego przez tydzień pisaliby na portalu wPolityce.pl . i PLULI .

 • ferdkiepski

  Oceniono 9 razy 5

  Nie rozumiem tych głupich insynuacji, że ten sędzia to "z pisu", a tamten "z po". Przecież ta kasta jest niezawisła i niezależna od wszelkich partii, robią co, gdzie, kiedy i jak chcą i mają wszystkich w dooopie. Zamiana jednych pijaków w togach na innych pijaków również w togach nikomu nic nie da.

 • skromne-zero

  Oceniono 13 razy 5

  Według Konstytuty jesteśmy równi wobec prawa. Tego fiuta z Białegostoku też to dotyczy. Pijak i jeszcze uciekł z miejsca kolizji... Do więzienia z nim i pozbawić go na kilka lat praw do pracy w sądownictwie.

 • flyer

  Oceniono 7 razy 5

  Mianowany na sędziego SO w Suwałkach przez Zimnego Lecha, członek solidarnościowego Ruchu Kontroli Władzy [RKW Podlasie], zamieszkały w Augustowie - myślałem, że jakiś przyjezdny, bo tylko osioł próbowałby uciekać szosą na Augustów zamiast skitrać się gdzieś w krzakach koło Suwałk, ale jednak miejscowy. ;>

 • janek2557

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz trzeba mu ciepły stołek po linii znaleźć , I Długopis go musi ułaskawić

 • kandrzej1

  Oceniono 22 razy 4

  No teraz trzeba mu znaleźć nowe stanowisko, do wyboru SN lub TK. Kandydat idealny, umoczony, z hakiem na 100% będzie posłuszny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX