Niewybredny żart lekarza z Bytowa. "Powiedział, że moje dziecko nie żyje"

Lekarz z bytowskiego szpitala podczas wizyty miał powiedzieć, że... dziecko pacjentki jest martwe. A potem dodać, że to żart. Kobieta wniosła skargę.

Do sytuacji doszło 27 lipca w Szpitalu Powiatu Bytowskiego w Bytowie, a doniesiono o niej pierwotnie za stronie Hejted: Bytów na Facebooku.

Będąca w 6. miesiącu ciąży pani Kamila Drozdowska z Niedarzyna, do której dotarł portal Głos Pomorza, dostała w nocy skurczów i bólu brzucha, a ponieważ od dziecka choruje na epilepsję, zdecydowała się pojechać do szpitala. Lekarz, który ją przyjął, miał zażartować w sposób całkowicie niedopuszczalny. "Płód jest obumarły" - miał powiedzieć, a następnie dodać z uśmiechem "Żartowałem" i włączyć dźwięk bicia serca dziecka. - Nawet dla zdrowej kobiety taki „żart” byłby co najmniej nie na miejscu. Od początku ciąży mam świadomość, że jest ona zagrożona, a stres wywołany niewybrednym żartem doktora mógł spowodować u mnie napad padaczkowy, który to z kolei mógł się dla mnie skończyć tragicznie - mówi pani Kamila cytowana przez "Głos Pomorza". Jak dodała, wypisała się ze szpitala na własną odpowiedzialność i postanowiła rodzić w innym szpitalu.

Zareagował starosta

Na post na Facebooku odpowiedział starosta powiatu bytowskiego Leszek Waszkiewicz. Poprosił autora postu o kontakt i poinformował, że polecił prezes szpitala, Beacie Ładyszkowskiej zbadanie sprawy. - Zdrowie jest zbyt ważne, żeby bagatelizować jakiekolwiek nieprawidłowości zwłaszcza w tak ważnej placówce, jaką jest szpital - mówi.

Wpłynęła oficjalna skarga

Placówka odpiera zarzuty. Zapewnia jednak, że sprawę wyjaśnia. - Nawet tak radosne chwile jak narodziny potomka są obarczone dużym stresem i lękiem. Zdenerwowani jako pacjenci jesteśmy wyczuleni na każde słowo czy zachowanie - skomentowała sprawę rzecznik prasowa szpitala Ewa Czechowska w rozmowie z lokalną gazetą. Tłumaczy, że pracownicy szpitala muszą dochować wymagających procedur, zapamiętać i spisać bardzo wiele informacji wymaganych przez NFZ i wykonać wiele czynności, których pacjent i jego rodzina nie widzą. - To czasem rodzi napięcia - dodała rzeczniczka. 

Do szpitala 30 lipca wpłynęła oficjalna skarga. Odpowiedź powinna zostać udzielona pacjentce w ciągu 7 dni. 

Twoje dziecko kąpie się w fontannie? Sanepid ostrzega: to niebezpieczne

Więcej o:
Komentarze (90)
Niewybredny żart lekarza z Bytowa. "Powiedział, że moje dziecko nie żyje"
Zaloguj się
 • qbba77

  Oceniono 33 razy 11

  lekarz debil, rzeczniczka idiotka... pogratulować szpitala!

 • pct3

  Oceniono 8 razy 8

  bardzo jestem ciekaw jak oni będą "wyjaśniać" co miało miejsce w gabinecie.
  Co słyszała pacjentka, wiemy. Co odpowie lekarz- łatwo się domyślić. Jak dalej będzie przebiegać "wyjaśnianie" sprawy ???

 • goostuff

  Oceniono 12 razy 6

  Dowcip poziom Jan Pietrzak.

 • wichura

  Oceniono 7 razy 5

  "W stresie się pani przesłyszała" zamknie sprawę.

 • gorillaglu

  Oceniono 11 razy 5

  W każdym innym zawodzie buraka wywaliliby na zbity pysk za psucie marki firmy.

 • vito60

  Oceniono 37 razy 5

  Dowcipniś powinien dostać decyzję o podwyżce, potem ordynator powinien mu powiedzieć, że żartował i wręczyć dyscyplinarkę.

 • Moje konto

  Oceniono 19 razy 5

  - pani dziecko nie żyje, kiedy pogrzeb ?
  - a..a..ale.. ale.. jak to ?
  - żartowałem, żeby rozluźnić atmosferę, śmiech to zdrowie !
  - uff panie doktorze, jak dobrze, że na pana trafiłam, tylko pan potrafi szczerze rozbawić ! :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX