Pogoda nie ma litości. Tylko dzień ochłodzenia, potem wracają upały, nawet 35 stopni w cieniu

Pomimo, że temperatura dziś będzie nieco łaskawsza, już jutro wrócą upały. I to większe niż do tej pory. Co czeka nas w pogodzie w tym tygodniu?

Dziś temperatura w całym kraju wahać się będzie między 23 stopniami na północnym wschodzie a 26-27 stopniami na zachodzie kraju. Niebo zasnuje się chmurami, a gdzieniegdzie może pojawić się przelotny deszcz. Ale już jutro nastąpi powrót do wysokich temperatur.

Pogoda nie da nam odpocząć

Wzrost temperatur wiązać się będzie z napływem ciepłego powietrza znad Hiszpanii i Portugalii. Zacznie ono do nas docierać już we wtorek. Niemalże w całym kraju temperatury zbliżą się 30 stopni, w niektórych miejscach nawet je przekroczą. Nawet 33 stopnie mogą wskazać termometry w okolicach Wrocławia, podobnie będzie na zachodzie kraju. Nieco chłodniej będzie na wschodzie - około 26 stopni. 

Im ciemniejszy kolor, tym wyższa temperatura. Na zachodzie kraju we wtorek może być nawet 33 stopnieIm ciemniejszy kolor, tym wyższa temperatura. Na zachodzie kraju we wtorek może być nawet 33 stopnie Źródło: Ventusky.com

Pogoda znów przyniesie tropikalne temperatury

Środa będzie niezwykle gorąca. W większości miejsc w Polsce temperatura przekroczy 30 stopni. Najcieplej nadal będzie na zachodzie - nawet 35 stopni w okolicach Zielonej Góry. Tylko kilka stopni mniej wskażą termometry za Pomorzu - od 30 w Gdańsku do 33 w Szczecinie. Najchłodniej będzie w okolicach Zakopanego - "tylko" 26 stopni.

W środę termometry wskażą nawet 34 stopnie CelsjuszaW środę termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza Źródła: Ventusky.com

Apogeum nastąpi w czwartek. Wtedy to temperatury w całym kraju przekroczą 30 stopni. Termometry mogą wskazać nawet 35 stopni. Najniższa temperatura będzie na wschodzie - "zaledwie" 31 stopni w Białymstoku i 30 w Rzeszowie. Lokalnie mogą pojawić się również gwałtowne burze. 

W czwartek temperatura w całym kraju przekroczy 30 stopniW czwartek temperatura w całym kraju przekroczy 30 stopni Źródło: Ventusky.com

Pogoda pozwoli nam odetchnąć w piątek

Pod koniec tygodnia nad Polskę zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze. Na wschodzie nadal będzie panować upał powyżej 30 stopni, ale już na zachodzie temperatury spadną nawet do 23 stopni. W całym kraju mogą pojawić się opady i gwałtowne burze. 

W piątek w połowie kraju nastąpi ochłodzenieW piątek w połowie kraju nastąpi ochłodzenie Źródło: Ventusky.com

Temperatury w okolicach 25 stopni utrzymają się przez sobotę, ale już w niedzielę znów zaczną rosnąć. Nie odpoczniemy więc od upałów. 

Upały nie odpuszczają. Jak długo będą jeszcze trwać?

Więcej o:
Komentarze (16)
Pogoda nie ma litości. Tylko dzień ochłodzenia, potem wracają upały
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 10 razy 2

  Co zrobiliście ze świetną rubryką "Pogoda"?
  Można było sprawdzić, jak jest w różnych miejscowościach w Polsce, a także za granicą, co zwłaszcza w sezonie urlopowym było świetnym pomysłem.
  Zadziałaliście - jak zwykle ostatnio - po taniości?
  W zamian tysiąc (często powtarzanych) quizów, każdy od 10 do 100 kliknięć?

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 2

  ... to może i sinice wrócą?!
  Macie jeszcze te fajne satelitarne fotki z zieloną Zatoką?!

 • paseo

  0

  sprawcie sobie aktualny termometr do zdjęć,bo sa w sprzedaży termometry z zakresem do 60 stopni; a jeszcze niedawno nikt by w to nie uwierzyl

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy -1

  W telewizorze u Kurskiego mówili, że za żadnych rządów nie było tak rekordowo wysokich temperatur jak za PiS-u. Sukces!!

  I niech ten na dole nie marudzi o sinicach, od 12 lat nie było takich zbiorów!

 • Leanna G. Valdez

  Oceniono 2 razy -2

  Dobra wiadomosc dla wszystkich moich przyjaciól. Znana firma oferujaca prace online dla domu. Teraz mozesz zarobic nawet 500 $ dziennie w domu krótko po kilku godzinach pracy w ksiazce face. Dolacz do nas i odwiedz nasza strone internetowa, aby uzyskac wiecej informacji.

  Mozesz to sprawdzic tutaj ... >>>>>>>> www.Jobnet70.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX