Roger Waters w Gdańsku. Na telebimach pojawiły się hasła "konstytucja" i "uwolnić sądy"

Znów polityczny manifest na koncercie Rogera Watersa. Artysta wystąpił w niedzielę w Gdańsku.

Na koncercie Rogera Watersa w Gdańsku, podobnie jak w Krakowie, nie zabrakło nawiązań politycznych. Podczas niedzielnego koncertu na telebimie wyświetlono słowa nawiązujące do protestów w Polsce. 

Koncert Rogera Watersa w Gdańsku

"Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja" - takie hasła pojawiły się na koncercie Rogera Watersa w Gdańsku.

Na Twitterze zdjęcia z koncertu Watersa wrzucają dziennikarze. 

- Wygląda na to, że zagraniczni artyści mają więcej odwagi niż krajowi - skomentował Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Z kolei KOD opublikował nagranie, na którym słychać, że na słowa o Polsce publiczność zareagowała owacją.

Manifest polityczny miał miejsce także podczas piątkowego koncertu Rogera Watersa w Krakowie. - Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła - powiedział ojciec Pink Floyd.

Protesty w Polsce. Pomniki w koszulkach "Konstytucja"

W Polsce trwają protesty przeciwko zmianom w sądownictwie, jakie wprowadza PiS. Przeciwnicy reform protestują przeciwko upolitycznianiu wymiaru sprawiedliwości i przejmowaniu przez PiS kolejnych instytucji, takich jak Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy. Od kilku dni kolejne pomniki są ubierane w koszulki z napisem „Konstytucja”.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (521)
Roger Waters w Gdańsku. Na telebimach pojawiły się hasła "konstytucja", "uwolnić sądy"
Zaloguj się
 • ami_lii

  Oceniono 102 razy 50

  Czekam na kolejny niezwykle kreatywny sposób w jaki TVP przekaże że Roger Waters wyśmiał totalną opozycję i w pełni poparł stanowisko rządu.

 • sabukan

  Oceniono 36 razy 24

  Tego rodzaju muzyka nie masz żadnej szansy dotrzeć do uszu i duszy zwolenników PiS. Oni preferują muzyką disco, prostą (czyt. prostacką) łatwą wpadającą jednym i wypadającą drugim uchem. Podskoczyć prawą nogą. przetrzeć oczy lewą ręką a potem odwrotnie, lewa noga, prawa ręka. To nie przypadek lecz prawidłowość. Raz w lewo, raz w prawo. Prezes dyryguje.

 • Tom K

  Oceniono 41 razy 23

  Brawo. Podziwiam artystów, którzy wiedzą gdzie przyjeżdżają i nie boją się mówić o tym co widzą.

 • gorwell

  Oceniono 28 razy 22

  Przy każdym pomniku powinno się zostawić egzemplarz konstytucji. Ustawą zasadniczą nie da się zbezcześcić pomnika!

 • antropoid

  Oceniono 106 razy 20

  Spokojnie. Normalność wróci i strząśniemy z Polski bolszewickie truchło kaczyzmu.

 • anonim_ka

  Oceniono 77 razy 19

  Dziękuję Panie Waters ! ! ! Cieszę się , że patrząc z perspektywy wspierasz moje i moich pobratymców oczekiwania. PiS nie należy do moich bliskich bolszewia i komuniści także . Traktuję ich jak pasożyty ,,, wszy , kleszcze i inne KARAKANY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX