W sobotę w Polsce padł tragiczny rekord. Jednego dnia utopiło się aż 14 osób!

14 osób utopiło się wczoraj w polskich akwenach i kąpieliskach - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W tym sezonie w wodzie zginęło już 281 osób.

W sobotę w Polsce padł niechlubny rekord. W wodzie życie straciło aż 14 osób. 

RCB apeluje do wypoczywających nad wodą o rozsądek i przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad kąpieliskami.

Zwraca uwagę, by nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, ponieważ człowiek nie jest w stanie ocenić swoich umiejętności i oszacować sił. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby z kąpieli korzystać jedynie w miejscach strzeżonych, gdzie można liczyć na pomoc ratownika.

Niedziela pozwoli nam odpocząć od gorąca, ale fala upałów powróci już we wtorek. Synoptycy ostrzegają, że temperatura może osiągnąć nawet 37 st. Celsjusza, dlatego zachowajmy w tych gorących dnia nad wodą zdrowy rozsądek.     

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o:
Komentarze (122)
W sobotę w Polsce padł tragiczny rekord: utopiło się aż 14 osób
Zaloguj się
 • jacekczewa

  Oceniono 40 razy 28

  mniej nauki religii więcej w-f i pływania....mniej kościołow więcej basenów

 • Oceniono 38 razy 26

  Co na to Kaja Godek. Dlaczego jeszcze nie ma jej na Wybrzeżu na czele oddziału Armii Zbawienia Każdego Życia. Ach, zapomniałem, zakotwiczyła w cipkach i tam prowadzi krucjatę. Dociskanie do ziemi zdesperowanej kobiety w niechcianej ciąży daje miłe uczucie posiadania władzy a zrobienie skutecznej kampanii uświadamiającej niebezpieczeństwa czyhające nad wodą to ciężka praca.

 • js08836

  Oceniono 33 razy 23

  Pamiętam, jak pisiory darły mordę, gdy ludzie ginęli pod wodą za czasów PO. Że słaba edukacja, że brakuje ratowników, że brak ostrzeżeń o zakazach kąpieli, że wodnym ratownictwie jest za mało łodzi patrolowych itd, itd. Za ich rządów a szczególnie w tym roku liczba utonięć bije niechlubne rekordy. Pewnie w/g, to wina Tuska. Rozpierducha Polski trwa nie tylko w ratownictwie i edukacji ( nauka pływania).

 • manes6969

  Oceniono 21 razy 19

  W cywilizowanych państwach w szkolach ucza dzieci plywania... W Polsce - religii.......

 • cozano

  Oceniono 16 razy 14

  Ryzyko utonięcia w Polsce na 100 tys. mieszkańców jest średnio dwa razy wyższa niż w UE. W połączeniu z jedną z najwyższych śmiertelności na drogach daje nam obraz osobliwej autodestrukcji, czy też lekceważenia życia swojego i innych.

 • wesslingharald

  Oceniono 24 razy 14

  Więcej religii w szkołach, mniej zajęć na pływalniach.

 • 11krzych

  Oceniono 25 razy 11

  Co ciekawe, wszystkich ofiar islamskiego terroryzmu, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, na terenie całej UE jest mniej niż utonięć w Polsce w jeden sezon.
  Ja nie jestem za wpuszczaniem arabów do Polski, chcę tylko zwrócić uwagę, że drzeć ryja "precz z islamistami" jest łatwiej niż nauczać pływania.

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy 10

  Pysk w smartfonie podczas przechodzenia przez jezdnię, podczas jazdy rowerem, to i podczas wchodzenia do wody też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX