Władze Wrocławia rozwiązały zgromadzenie znanego z antysemickich poglądów Międlara

W obawie o bezpieczeństwo wrocławski magistrat rozwiązał zgromadzenie na Rynku znanego z antysemickich poglądów byłego księdza Jacka Międlara. Na wiecu nacjonalista promował swoją książkę "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza", której tytuł może kojarzyć się z "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.

Pierwotnie na spotkanie autorskie połączone z promocją książki Jacek Międlar wybrał klub Pieśniarze we Wrocławiu. Jednak pod wpływem licznych protestów były ksiądz wycofał się z tego pomysłu. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" przypomina, że wtym samym klubie miał wystąpić czeski piosenkarz Petr Rimsky. Ten jednak postanowił odwołać swój koncert. "Na scenie, która popiera faszystów, ja występować nie mogę" - napisał artysta.

Sobotnie zgromadzenie zorganizowane na wrocławskim Rynku rozpoczął Piotr Rybak, który został skazany za spalenie w tym samym miejscu kukły Żyda, za co trafił do więzienia: - To nasze zgromadzenie! Polska dla Polaków - mówił. Z kolei Międlar przekonywał, że jego książka to "młot na lewactwo".

- To młot na lewactwo, na żydowską nienawiść - mówił nacjonalista.

- Tu obok nas zbierają się ci, którzy nienawidzą wszystkiego, co polskie. To polityczne prostytutki, które przyznają się do swojego żydostwa tylko po to, by ciągnąć pieniądze z Brukseli na swoją działalność. Dzisiaj mają pełne gacie, bo boją się tej książki. Jak niejaka Marta L., ta polityczna pokraka, która chce być prezydentem Wrocławia. My jesteśmy ludźmi, którzy gardzą żydowskimi i sowieckimi mordercami. Którzy sprzeciwiają się "przedsiębiorstwu Holocaust", którego produktem jest wersja, jakoby mordu w Jedwabnem na Żydach dokonać mieli Polacy. To żydowskie legendy! Wszystkie dowody wskazują, że tego mordu dokonali Niemcy! - wykrzykiwał Międlar.

Przeciwko temu zgromadzeniu protestowali mieszkańcy Wrocławia, środowiska antyfaszystowskie, w tym liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i kandydatka na prezydenta Wrocławia Marta Lempart.

- Faszyzm nie jest poglądem, lecz zbrodniczą ideologią, z którą należy walczyć - mówiła  Lempart.

Obie grupy rozdzielał policyjny kordon. Po półgodzinie wrocławski magistrat podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Jednak jak podaje 'Gazeta Wyborcza" wiec trwał w najlepsze. Policjanci nie interweniowali. - Nie chcieliśmy eskalować napięcia. Wobec organizatorów wyciągnięte zostaną konsekwencje - zapewniono.

Wymazując nienawiść. Jeden człowiek od lat walczy z rasistowskimi graffiti

Więcej o:
Komentarze (215)
Wrocław: rozwiązano zgromadzenie byłego ks. Jacka Międlara
Zaloguj się
 • caius1

  Oceniono 39 razy 15

  Miłujący bliźniego jak siebie samego polski hitlerowiec Międlar. Jeszcze parę lat temu każdemu kto by połączył Polaka i chrześcijanina z hitleryzmem czy innym nazizmem poradziłbym kontakt z dobrym psychiatrą.

  Niezaprzeczalną "zasługą" Kaczyńskiego, Macierewicza i im podobnym jest zaistnienie takich typów jak Międlar, którzy powinni być wyrzucenie poza nawias społeczeństwa.

  NiePiS

 • alima.zgali451

  Oceniono 27 razy 13

  PIslam chyba właśnie wrócił z kościołów i zasiadł do komputerów:)

 • damtek

  Oceniono 29 razy 11

  Człowiek na zdjęciu, który usiłował mnie przestraszyć, to Roman Zieliński, lider kibiców WKS Śląsk Wrocław, kryminalista skazany za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym, autor książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera".
  Marta Lempart

 • manren

  Oceniono 21 razy 7

  Pan Międlar nie lubi Żydów podobnie jak pan Hitler. Obu panów łączy to, że są (bądź byli) katolikami.

 • damtek

  Oceniono 27 razy 7

  Mamy do czynienia z nowym rodzajem sprzyjania neonazistom - pozornym rozwiązywaniem zgromadzeń, i nowymi urzędniczymi kłamstwami. Urzędu, którego przedstawiciel dzisiaj zrobił WSZYSTKO, żeby Międlar mógł się dowolnie głośno i dowolnie długo bawić na wrocławskim Rynku. Dopilnował.
  Marta Lempart

 • andree111111

  Oceniono 22 razy 6

  Teraz policja ochrania przestępców a leje obywateli. Taki mamy ustrój.

 • damtek

  Oceniono 26 razy 6

  Krzyże celtyckie eksponowane na spotkaniu z faszystą Jackiem Międlarem. Gdzie jest @PolskaPolicja, gdzie jesteś @jbrudzinski. Może czas się obudzić. Polska z IV RP na naszych oczach przeistacza się w IV rzeszę. Prezydent rozwiązał zgromadzenie ale policja polityczna nie reaguje.
  Obywatele RP

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 17 razy 5

  Ten młot powinien bywać co miesiac w sądzie i mieć zasądzane kary grzywny po 10-20tys. euro za swoje "mowy nienawiści", no ale to Bolandia, prawo nie istnieje, jest tylko Paranoja i Schizofrenia, są Pomazani i Socjopaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX