Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego. Nalał im herbaty i poczęstował ciastem

Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego czworo turystów. Film ze spotkania przy herbacie został opublikowany na nowym profilu twitterowym Kancelarii Prezydenta. Spotkanie zrelacjonował nawet tajwański portal informacyjny.

Film ze spotkania Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim z czworgiem turystów pojawił się na profilu "W Pałacu Prezydenckim". To nowe konto Kancelarii Prezydenta ma pokazywać życie w Pałacu "od kuchni", w lżejszym, mniej oficjalnym tonie.

Andrzej Duda zaprosił turystów do Pałacu Prezydenckiego

Pierwszym filmem, jaki trafił na profil, jest dwuminutowa relacja ze spotkania Andrzeja Dudy z turystami. Pałac Prezydencki odwiedziły cztery osoby: para z Tajwanu i para z Singapuru. Turystom został pokazany gabinet prezydenta. - Tutaj pracuję - powiedział Duda. W następnym ujęciu widzimy, jak prezydent nalewa gościom herbatę. Wszyscy wyglądają na zadowolonych. - Podobają nam się wakacje, czy pan prezydent również planuje urlop? - zagaiła turystka z Singapuru. - Właśnie wróciłem z Brukseli. Wakacje? Może za tydzień - odpowiedział Duda.

"Lubi pan swoją pracę? Traktuje ją jak służbę"

Następnie mieszkanka Tajwanu zapytała, czy lubi swoją pracę. Prezydent odpowiedział, że traktuje ją jak służbę. Podczas pożegnania gości z Andrzejem Dudą jeden z nich zdradził, że wizyta wydaje mu się "nierealna", ale przyznał też, że była to prawdziwa przyjemność i zaszczyt.

Wizytę turystów opisał nawet tajwański portal Taiwan News. "Para z Tajwanu została losowo wybrana na ulicy w Warszawie w lipcu i zaproszona do Pałacu Prezydenckiego w Polsce, aby napić się herbaty i pogawędzić z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. To niezapomniane przeżycie" - czytamy na portalu.

'Działanie w celu obejścia prawa'. Kancelaria Prezydenta reaguje na decyzję Sądu Najwyższego.

Więcej o: