Kolizja i ucieczka pijanego kierowcy. Sąd w Suwałkach potwierdza: To był nasz sędzia

W piątek w Suwałkach doszło do niegroźnej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd Okręgowy w Suwałkach potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl, że w kolizji brał udział sędzia.

W kolizji drogowej na ul. Partyzantów w Suwałkach brał udział sędzia Sądu Okręgowego - donosił reporter Polsat News. Zdarzenie miało miejsce w piątek. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia.

Suwałki: kolizja z udziałem sędziego. Miał 1,8 promila

- Wczoraj pomiędzy godziną 16 a 17 w Suwałkach doszło do zdarzenia drogowego, po którym kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policja w Augustowie, mężczyzna nie chciał poddać się badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zasłaniał się immunitetem krajowym - usłyszeliśmy w komendzie.

Kierowca został zatrzymany przez policję w Augustowie. Na miejsce przyjechał prokurator, przy którym policjanci przebadali sędziego. Pomiar wykazał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Sądem Okręgowym w Suwałkach.

Sąd potwierdza

- Mogę potwierdzić niestety, że taki fakt miał miejsce i dotyczy to sędziego Sądu Okręgowego w Suwałkach - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl sędzia Marcin Walczuk, rzecznik prasowy suwalskiego sądu. - Nie znamy szczegółów tego zdarzenia, ewentualne decyzje na poziomie sądu mogą zostać podjęte dopiero w poniedziałek, po przesłaniu oficjalnych informacji od policji lub prokuratury - dodaje sędzia Walczuk.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: