Telefon do straży miejskiej. Z "kwiatka" wykluł się nocny motyl, największy na świecie

W piątkowe południe, na telefon alarmowy 986, dyżurny straży miejskiej otrzymał prośbę o interwencję w sprawie nowo wyklutego motyla lub ćmy. Okazało się, że to pawica atlas.

Pracownice pewnego biura podróży w Warszawie, w ramach podziękowań od klienta, otrzymały kwiatek. Wyglądem przypominał nierozwiniętego tulipana. Jakież było zdziwienie obdarowanych, gdy "kwiatek" zaczął się ruszać i wykluła się z niego duża ćma. Wtedy kobiety zadzwoniły po pomoc patrolu Eko straży miejskiej w Warszawie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że jest to nocny motyl pawica atlas.

Pawica atlas, największy nocny motyl świataPawica atlas, największy nocny motyl świata Fot. Ekopatrol stołecznej straży miejskiej

Ćmę można spotkać w Azji Południowo-Wschodniej, w południowych Chinach i Indonezji. Jest jednym z największych motyli świata, którego powierzchnia skrzydeł może wynieść nawet 400 cm kwadratowych.

Pawica atlas, największy nocny motyl świataPawica atlas, największy nocny motyl świata Fot. Ekopatrol stołecznej straży miejskiej

Egzotyczny gość, w bezpieczny sposób, został przewieziony do warszawskiego Centrum CITES przy ogrodzie zoologicznym, gdzie otrzymał fachową pomoc.

Upały nie odpuszczają. Jak długo będą jeszcze trwać?

Więcej o: