W Połomi osobówka wjechała w tira. Policja: Niewiarygodne, że kierowcy wyszli z tego cało

W miejscowości Połomia w województwie śląskim doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego z tirem. Policja publikuje nagranie ku przestrodze i przyznaje: To niewiarygodne, że kierowcy i pasażer wyszli z tego cało.

Do zdarzenia w Połomi na Śląsku doszło wczoraj. 31-letni kierowca osobowego bmw nie zatrzymał się przed znakiem stopu. Prostopadle do niego prawidłowo jechała ciężarówka, bmw uderzyło w naczepę z ogromnym impetem. Samochód, jak podaje policja, został niemal doszczętnie zniszczony. 

Połomia. Osobowe bmw wjechało w ciężarówkę

Najbardziej zaskakujące w całym zdarzeniu jest to, że bezpośrednio po zderzeniu kierowca bmw i pasażer o własnych siłach wyszli z auta. "To wręcz niewiarygodne, że kierowcy pojazdów i pasażer bmw wyszli z tego cało" - stwierdza śląska policja i przypomina, że trwające w całym kraju upały źle wpływają również na kierowców.

Policja przypomina o częstych odpoczynkach

"Pamiętajmy o częstych odpoczynkach i włączeniu klimatyzacji, jeśli jest ona tylko dostępna. Nie jeździjmy 'na pamięć', gdyż zdarzają się zmiany w organizacji ruchu. Zwracajmy również uwagę na oznakowanie dróg, gdyż niezastosowanie się do nich, tak jak w tym przypadku, mogło skończyć się tragicznie" - przypominają funkcjonariusze.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: