Lech Kaczyński w kamizelce z napisem "Konstytucja" w Białej Podlaskiej. Policja ma podejrzanego

W Białej Podlaskiej na pomnik Lecha Kaczyńskiego nałożono kamizelkę z napisem "Konstytucja". Policja zatrzymała podejrzanego 67-latka. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Kamizelkę na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zauważyli dzisiaj rano policjanci. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań, mających na celu namierzenie sprawcy.

W Białej Podlaskiej przebrano pomnik Lecha Kaczyńskiego

-  Na nagraniach widać, że banner zawieszają dwaj mężczyźni. Obecnie ustalamy ich personalia - mówiła przed południem "Dziennikowi Wschodniemu" Barbara Salczyńska–Pyrchla z bialskiej policji.

W ciągu dnia Radio Lublin podało informację, że policja dzięki nagraniu z monitoringu ustaliła tożsamość sprawców. W sprawie zatrzymano już 67-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Sprawę ubranego w kamizelkę z napisem "konstytucja" poruszył na konferencji prasowej nawet prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. - To jest początek jakiejś eskalacji konfliktu politycznego, którego w Białej Podlaskiej nigdy nie było. Myślę, żadna z sił politycznych go nie chciała - powiedział prezydent, którego cytuje "Dziennik Wschodni".

Przypomnijmy, że kilka dni temu w podobny sposób "przyozdobiono" pomnik prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. W związku z tym Komitet Społeczny Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie złożył zawiadomienie dotyczące znieważenia pomnika.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o: