Lech Kaczyński w kamizelce z napisem "Konstytucja" w Białej Podlaskiej. Policja ma podejrzanego

W Białej Podlaskiej na pomnik Lecha Kaczyńskiego nałożono kamizelkę z napisem "Konstytucja". Policja zatrzymała podejrzanego 67-latka. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Kamizelkę na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zauważyli dzisiaj rano policjanci. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań, mających na celu namierzenie sprawcy.

W Białej Podlaskiej przebrano pomnik Lecha Kaczyńskiego

-  Na nagraniach widać, że banner zawieszają dwaj mężczyźni. Obecnie ustalamy ich personalia - mówiła przed południem "Dziennikowi Wschodniemu" Barbara Salczyńska–Pyrchla z bialskiej policji.

W ciągu dnia Radio Lublin podało informację, że policja dzięki nagraniu z monitoringu ustaliła tożsamość sprawców. W sprawie zatrzymano już 67-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Sprawę ubranego w kamizelkę z napisem "konstytucja" poruszył na konferencji prasowej nawet prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. - To jest początek jakiejś eskalacji konfliktu politycznego, którego w Białej Podlaskiej nigdy nie było. Myślę, żadna z sił politycznych go nie chciała - powiedział prezydent, którego cytuje "Dziennik Wschodni".

Przypomnijmy, że kilka dni temu w podobny sposób "przyozdobiono" pomnik prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. W związku z tym Komitet Społeczny Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie złożył zawiadomienie dotyczące znieważenia pomnika.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o:
Komentarze (326)
Biała Podlaska. Lech Kaczyński w kamizelce z napisem "Konstytucja"
Zaloguj się
 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 81 razy 77

  Trzeba będzie ścigać też gołębie. One najbardziej znieważają pomniki. Dużo roboty przed policją i prokuraturą.

 • dziadekjam

  Oceniono 125 razy 75

  Czyżby słowo KONSTYTUCJA już stało się obraźliwe?
  Kurne! Muszę swojej sąsiadce wygarnąć TY KONSTYTUCJO..

 • acoristis

  Oceniono 78 razy 54

  Nie znieważają pomnika Mikołaja Kopernika w Toruniu studenci, który przebierają naszego astronoma a to w czapkę świętego Mikołaja, a to w ciuchy czarodzieja, a to zakładają mu szalik kibica (co mi się zresztą bardzo podoba!). Za to zniewagą jest powieszenie na figurze prezydenta "koszulki" z napisem "Konstytucja"! W jakim kraju my żyjemy??? Ludzie, naprawdę was to nic nie obchodzi i macie to w d.? Za chwilę będziemy mieć znów czasy najmroczniejszego autokratyzmu albo nas wcale nie będzie, bo ci młodzi i mądrzy wyjadą i przestaną się przyznawać skąd pochodzą, starsi wymrą (w tym ja) i zostanie garstka biernych, miernych i wiernych. A nasi drodzy i przyjaźni od wieków sąsiedzi (bliżsi i dalsi) na pewno tego nie wykorzystają, no jakże by mogli...? O to wam chodzi? Taką przyszłość wymarzyliście sobie dla siebie albo swoich dzieci i wnuków?

 • szaja25

  Oceniono 100 razy 42

  Nie przymierzając, Lech dzięki Jarkowi i Adrianowi, stał się słupem ogłoszeniowym.

 • pobene

  Oceniono 61 razy 39

  Znieważenie pomnika... Czyli pomnik może czuć się obrażony. W ciekawej rzeczywistości przyszło nam żyć. Dziękuję tej 50% części społeczeństwa, która zamiast wyborów woli placki.

 • Jan Janusz

  Oceniono 55 razy 27

  Pamiętajcie. Jeśli nałożycie koszulkę z napisem konstytucja na pomnik wielkiego wodzą, to jest to znieważanie. Jednak jeśli podobiznę wodzą powiesicie na szubuenicy, to nic nie zrobią. To jest happening...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX