Żar z nieba. Ostrzeżenia przed upałami dla wszystkich regionów. Wystąpią też burze [POGODA]

W czwartek pogoda nie sprawi nam miłej niespodzianki: wciąż będzie upalnie. Do tego w większości regionów będą mogły pojawić się gwałtowne burze z gradem.

Czwartkowa pogoda da się we znaki tym, którzy nie lubią upałów. Termometry wciąż będą pokazywały powyżej 30 stopni. Najcieplej będzie w Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi i Wrocławiu, gdzie temperatury wyniosą nawet 34 stopnie.

IMGW: nawet 35 stopni w Zielonej Górze

W środę IMGW odnotowało 35 stopni w Gorzowie Wielkopolskim oraz 34 stopnie w Słubicach i Poznaniu. W czwartek, zdaniem synoptyków Instytutu, będzie równie upalnie.

- 34 stopnie na pewno będą w Zielonej Górze, ale nie wykluczamy tam 35 stopni - powiedziała w rozmowie z IAR Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptycy ostrzegają też przed burzami, którym będą towarzyszyć ulewne deszcze. IMGW wydał ostrzeżenia przed tymi zjawiskami dla czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, małopolskiego i śląskiego.

Jednak burze będą mogły pojawić się na terenie prawie całej Polski, oprócz północno-wschodniej części kraju.

Ostrzeżenia przed upałami dotyczą z kolei wszystkich szesnastu województw.

Zgodnie z prognozami, lekkie ochłodzenie najprawdopodobniej nadejdzie dopiero w sobotę. Wyraźną ulgę, zwłaszcza w nocy, odczujemy od poniedziałku.

Na poniżej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz zobaczyć, gdzie i o której godzinie mogą pojawić się burze. Wystarczy, że przesuniesz suwak na dole mapy w lewo. Burze są oznaczone kolorem niebiesko-zielonym.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: