Urodziła w WC, dziecko wyrzuciła do kosza. Aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa

W zeszłą środę 36-letnia Ukrainka Nadia K. urodziła dziecko w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw w Milejowie, gdzie pracowała. Prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd aresztował na trzy miesiące.

Sąd w Lublinie podjął decyzję o aresztowaniu 36-letniej Ukrainki Nadii K., która tydzień temu urodziła dziecko w toalecie w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw w Milejowie, gdzie pracowała. Następnie kobieta wrzuciła noworodka do plastikowego pojemnika.

Lubelskie: Ukrainka aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa noworodka

Wcześniej prokuratura postawiła 36-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Za usiłowanie zabójstwa kobiecie grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Z kobietą przeprowadzone zostały czynności procesowe, postawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa, a następnie wystąpiono z wnioskiem do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód o tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy

- powiedział w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

25 lipca Nadia K. odeszła od taśmy produkcyjnej zakładu w Milejowie i poszła do toalety. Długa nieobecność kobiety zaalarmowała inne pracownice, w tym siostrę Ukrainki.

- Pracująca tam siostra kobiety zaniepokoiła się, że 36-latka tak długo nie wraca i poszła to sprawdzić. Zastała siostrę zakrwawioną, inne kobiety znalazły noworodka w plastikowym pojemniku - relacjonował w rozmowie z Gazeta.pl prok. Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dziecko nie dawało oznak życia. Dzięki interwencji pogotowia ratunkowego noworodka udało się uratować.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: