Sarbinowo: pijani rodzice zajmowali się trójką dzieci podczas urlopu. Trafiły do pieczy zastępczej

Podczas wakacji w Sarbinowie pijani rodzice urządzili libację alkoholową. Musiała interweniować policja. Ich trójka dzieci trafiła do pieczy zastępczej.

Do wydarzenia doszło we wtorek wieczorem w ośrodku wypoczynkowym w Sarbinowie w Zachodniopomorskiem. Przebywała w nim pięcioosobowa rodzina: matka, ojciec oraz troje dzieci w wieku 3, 12 i 14 lat. Rodzice podczas opieki nad dziećmi urządzili libację alkoholową.

Sarbinowo: pijani rodzice zajmowali się dziećmi

Policja z Koszalina otrzymała zgłoszenie około godziny 23 od zaniepokojonych wczasowiczów.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, próbowali przebadać rodziców alkomatem. Początkowo dorośli nie wyrażali na to zgody. W końcu okazało się, że kobieta miała prawie dwa promile, mężczyzna - ponad dwa promile.

W pewnym momencie ojciec dzieci zaczął być agresywny. Został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

Policja o sprawie poinformowała Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dzieci trafiły do pieczy zastępczej, gdzie przebywają do dzisiaj.

Dla każdego dziecka, które jest świadkiem sytuacji, w której rodzice są przesłuchiwani przez policję, zabierani do izby wytrzeźwień, że one same muszą jechać z kimś w nieznane, to wielka trauma. Dzieci zapamiętają taką sytuację do końca życia.

- powiedziała Mirosława Zielonym, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin.

Funkcjonariusze wyjaśniają teraz okoliczności zdarzenia i zbierają materiał dowodowy, który zostanie przekazany koszalińskiej prokuraturze. "O zdarzeniu zostanie również powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich" - czytamy w komunikacie policji.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: