Pogoda dzień po dniu. Spiekota dotrze do wszystkich województw. Temperatury? Nawet 35 stopni

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach może być koszmarem dla tych, którzy marzą o nieco chłodniejszej aurze. Upały odrobinę odpuszczą w weekend, by znów uderzyć w przyszłym tygodniu.

Pogoda w tym tygodniu pozostanie upalna. Eksperci nie mają wątpliwości, że w ciągu kilku najbliższych dni nie powinniśmy spodziewać się znacznego ochłodzenia.

Synoptyk IMGW Anna Nemec wyjaśnia, że upały przyniosła zwrotnikowa masa powietrza z południowego wschodu. - Zahaczyła o Morze Czarne, dlatego jest tak wilgotna i bardzo ciężka do wytrzymania - dodaje.

Pogoda na pierwsze dni sierpnia

Pogoda w środę 1 sierpnia przyniesie temperatury rzędu nawet 34-35 stopni Celsjusza - czytamy na portalu Ventusky.com. Najgoręcej będzie na północnym zachodzie Polski. Najchłodniej będzie na południu - tam słupki rtęci wskażą ok. 22-25 stopni. W ciągu dnia mogą pojawić się burze wraz z opadami deszczu, głównie na południu, chociaż niewykluczone, że w godzinach wieczornych dojdzie do nich również w centrum i na północy.

Pogoda w PolscePogoda w Polsce Ryc. Gazeta.pl

Pogoda w czwartek 2 sierpnia nadal będzie upalna, spadki temperatur w porównaniu do środy będą niewielkie. Najgoręcej na zachodzie - nawet 34 stopnie, najchłodniej - znów w górach, ok. 25-26 stopni (w rejonie Zakopanego ok. 21 stopni). W pozostałych rejonach słupki rtęci wskazywać będą ok. 30 stopni. Burze i opady deszczu w ciągu dnia na południowym wschodzie, mogą się również pojawić na jednak na północy i w centrum.

PogodaPogoda Ventusky.com, Marta Kondrusik, Gazeta.pl

Pogoda w piątek 3 sierpnia to niższe wskazania na termometrach. Na zachodzie, w centrum i na wschodzie słupki rtęci będą wskazywać od 28 do 32 stopni, ale za to na północy i południu miejscami nawet 24-25 stopni. Burze głównie na południowym zachodzie i na Podlasiu, gdzieniegdzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

PogodaPogoda Ventusky.com, Marta Kondrusik, Gazeta.pl

Pogoda w sobotę 4 sierpnia w przeważającej części kraju nie będzie już tak upalna, jak w poprzednie dni. Najgoręcej na zachodzie, gdzie temperatura może wynieść nawet 31-32 stopnie. W pozostałych województwach wyniesie ok. 25-28 stopni. Burze mogą wystąpić na Pomorzu, a także na południu. W pozostałych regionach słonecznie lub niewielkie zachmurzenie, na Podlasiu może popadać. 

PogodaPogoda Ventusky.com, Marta Kondrusik, Gazeta.pl

Pogoda w niedzielę 5 sierpnia nie przyniesie już temperatur powyżej 30 stopni. Choć trudno w to obecnie uwierzyć, na północy mogą wystąpić temperatury rzędu 22-25 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie. Burze mogą wystąpić na wschodzie i południu, gdzieniegdzie opady deszczu. 

PogodaPogoda Ventusky.com, Marta Kondrusik, Gazeta.pl

Według prognoz portalu Ventusky.com temperatury poniżej 30 stopni Celsjusza w większości województw będą utrzymywać się jeszcze w poniedziałek i wtorek. A w środę temperatura znów podskoczy - nawet do 33 stopni.

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Więcej o:
Komentarze (77)
Pogoda na najbliższe dni. Temperatury dochodzące do 35 stopni. Lekka ulga w weekend
Zaloguj się
 • oelefante

  Oceniono 32 razy 24

  Kto w ogóle wymyślił, że nap.... słońce to "piękna pogoda"? Terminem "piękna pogoda" można określić pogodę przyjemną, a nie uciążliwą. Ale pogodynki to bezmyślne zerojedynkowe stworzenia. Jak świeci słońce to "piękna pogoda". Jak nie świecie to "brzydka pogoda".

 • el.pistolero

  Oceniono 26 razy 14

  Wy narzekacie, a pogodynki z uśmiechem na ustach obwieszczają, że czaka nas kolejny dzień pięknej pogody. Jak piękna, to piękna, a nie jakaś tam spiekota :)

 • Emil Bonik

  Oceniono 19 razy 7

  Właśnie tak będzie wyglądał armagedon na który czeka ludzkość 2000 lat. Co roku goręcej i goręcej a na deser potop z rozpuszczonych lodów arktyki....

 • Bartosz Mucha

  Oceniono 10 razy 6

  przepraszam ale czy wy trochę nie przesadzacie z tym alarmistycznym tonem i czerwonym kolorem? 30 kilka stopni w lecie, szczególnie po zimnym lipcu to nie chyba jest nic niespotykanego....

 • mietekkowalski

  Oceniono 15 razy 3

  Nawet pogoda mówi: "refugees welcome":)

 • jaja-kaczora

  Oceniono 27 razy 3

  wszystkiemu winni sa LEWACTWO i EKOTERRORYSCI! Nasz "wypitnie uczony" profesor Szyszek mial recepte na upal i ocieplenie klimatu! Wyrabac chhcial wszystkie drzewa w kraju, bylby przeciag i skonczyly by sie upaly. Ale LEWACTWO mu nie pozwolilo!!!!!!

 • tytus.k

  Oceniono 13 razy 3

  Droga Gazeto, no jak tak można. Mącicie ludziom w głowach ;-) Wczoraj napisaliście "gorąc", dziś "spiekota". Może jeszcze napiszecie "skwar"? Pamiętajcie, że zasób słownictwa kurczy się, gdy człowiek nie czyta książek i przyprawiacie czytelnika o konfuzję używając wielu słów na nazwanie tej samej rzeczy, na dodatek jeszcze słów czasem rzadko używanych. No jak tak można, lektura nie powinna wymagać erudycji. Oczywiście żartuję. Dla wszystkich skonsternowanych - z polskiej Wikipedii:
  Upał – pojęcie meteorologiczne opisujące stan pogody, gdy temperatura powietrza przy ziemi przekracza +30 °C. W języku potocznym używane są również pojęcia „skwar”, „spiekota” i „gorąc”.

 • jurakuz

  Oceniono 4 razy 2

  tak gorącego okresu ja nie pamiętam. W Szczecinie upał ze słońcem z małymi , naprawdę małymi przerwami ciągnie się od kwietnia! jest to na to miasto ,zazwyczaj chłodne latem, sytuacja niespotykana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX