Bocian biały przebity strzałą znaleziony w Wilczkowicach. Ekolodzy czekają, aż osłabnie

Od kilku dni na słupie energetycznym w Wilczkowicach w Świętokrzyskiem odpoczywa bocian biały przebity strzałą - informuje Fundacja Przyrodnicza "Pro Natura". Zwierzę jednak na razie nie dało się złapać ekologom.

W Wilczkowicach w Świętokrzyskiem pojawił się bocian biały. Zwierzę jest przebite strzałą - podaje Fundacja Przyrodnicza "Pro Natura". Od kilku dni ptak odpoczywa na czynnym słupie energetycznym. Strzała nie przeszkadza bocianowi w lataniu.

Zwierzę najprawdopodobniej zostało postrzelone w trakcie powrotu z Afryki. Strzelanie do bocianów jest bardzo popularne m.in. w Libanie.

"Obecnie dla dobra tego bociana najlepiej byłoby szybko wyciągnąć strzałę. Bocian jednak nie chce współpracować….i dać się złapać. Gdy bocian osłabnie, będzie możliwe złapanie go i udzielenie mu pomocy" - czytamy w informacji przesłanej przez fundację. 

Młody bocian uratowany po burzy. W jego gniazdo uderzył piorun

Więcej o:
Komentarze (100)
Bocian biały przebity strzałą znaleziony w Wilczkowicach
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 39 razy 25

  Katolska dzicz zabija najwięcej ptaków. Nie wycierajcie sobie mordy Arabami.
  Najwięcej ptaków zabi­janych jest w połud­niowej Francji, północ­nych Włoszech, na Płw. Iberyjskim, Mal­cie i na Cyprze. Ale ochro­niarze ptaków dopiero zaczy­nają odkry­wać rozmi­ary śmiertel­ności także w Libanie, Syrii i Egip­cie.
  I dalej:
  Bar­barzyństwo Włochów urządza­ją­cych zor­ga­ni­zowane rzezie ptaków potępiły między­nar­o­dowe sto­warzyszenia eko­log­iczne. Zwyczaj zabi­ja­nia wszys­tkiego, co leci, zachował się od wieków na ter­e­nach zaco­fanego włoskiego połud­nia. Bywa, że w ciągu doby zabi­janych jest we Włoszech ponad 700 tysięcy ptaków. Każdej min­uty – 500. W polowa­ni­ach doz­wolone są wszelkie, nawet najbardziej odraża­jące metody.

 • byann

  Oceniono 23 razy 17

  Maltańska katolska dzicz też strzela do ptaków. Zabija kilka milionów rocznie.

 • lubekf

  Oceniono 15 razy 13

  Piszecie że prawdopodobnie w Libanie . Ja kilka lat temu spotkałem się że "tatuś " z 10 - latkiem któremu kupił na przyjęcie wiatrówkę dla zabawy postrzelił bociana w nogę . Biedny ptak pewnie zginął . Powiadam wam bardzo chrześcijański postępek.

 • sieradz2

  Oceniono 10 razy 8

  Jak nie masz siana zadzwoń do bociana, a nie strzelaj z łuku.

 • jarenty_p

  Oceniono 20 razy 8

  Skoro do tej pory bociek nie osłabł (jak niektórzy zakładają mógł kilka tys. km z Libanu ze strzałą przylecieć), to skąd założenie, że tak osłabnie, że nie ucieknie lokalnym łapczom.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 3

  Obywatelu :-)
  Puść pawia :-)
  Nie bij konia :-)
  Oszczędź bociana :-)

 • hunkyyankee

  Oceniono 9 razy 3

  Państwo piSSu popiera mordowanie zwierząt

 • remo29

  Oceniono 21 razy 3

  Indianie wyklęci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX