Groźna pogoda w Polsce. Apogeum upałów, do tego nawałnice i trąby powietrzne

Co pogoda szykuje dla nas na najbliższe dni? Upały nie słabną, temperatura wyniesie powyżej 30 st. C. IMGW wydało ostrzeżenia dla prawie całej Polski.

Pogoda znów da nam się we znaki. Przez najbliższe dni temperatura będzie oscylować wokół 30 stopni Celsjusza w większości kraju. 

Pogoda będzie niebezpieczna. IMGW ostrzega

IMGW dla 14 województw wydało ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem. Bardzo wysokie temperatury mogą spowodować zagrożenie życia i zdrowia. Należy pić dużo płynów i jeśli to możliwe unikać przebywania na słońcu. W tym trudnym czasie zadbajmy też o zwierzęta - potrzebują dostępu do świeżej wody i cienia.

- Na zachodzie Polski temperatura dochodzi do 30 stopni, we Wrocławiu, Katowicach i w Opolu jest 31, a jutro w tym rejonach spodziewany się 32 stopni - mówi synoptyk Anna Nemec z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Anna Nemec dodaje, że najbliższe noce będą bardzo ciepłe, temperatura minimalna nie zejdzie poniżej 20 kresek.

Pogoda przyniesie gwałtowne burze

Wysokie temperatury sprzyjają gwałtownym burzom, które wystąpią na niemal całym obszarze kraju. Dziś i w najbliższych dniach wyładowania będą szczególnie niebezpieczne w pasie od Zatoki Gdańskiej, Warmii przez Ziemię Łódzką, Mazowsze, po Małopolskę i Górny Śląsk.

Burzom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu, a nawet grad. - Miejscami może spaść do 30 mm deszczu, lokalnie będą większe, wystąpią także: grad, wiatr w porywach do 80 km/h, niewykluczone trąby powietrzne - wymienia synoptyk Anna Nemec. Bezpieczniej będzie na krańcach wschodnich. 

Pogoda pod koniec tygodnia - nastąpi ochłodzenie

Dopiero w piątek pogoda stanie się bardziej znośna. W dzień temperatura maksymalna obniży się o kilka stopni, natomiast w nocy - o kilkanaście.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (27)
Groźna pogoda w Polsce. Apogeum upałów, do tego nawałnice i trąby powietrzne
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 33 razy 15

  wszystkiemu winni sa LEWACTWO i EKOTERRORYSCI! Nasz profesor Szyszek mial recepte na upal i ocieplenie klimatu! Wyrabac chhcial wszystkie drzewa w kraju, bylby przeciag i skonczyly by sie upaly. Ale LEWACTWO mu nie pozwolilo!!!!!!

 • kattarzyna79

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba gorące i wilgotne powietrze powoduje duszności

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 2

  Prawda nas wyzwoli a Sad Ostateczny zamrozi

 • zigzaur

  Oceniono 16 razy 2

  Pogodę psuje niż żoliborski.

 • jeremi_wisniowiecki_1612

  Oceniono 1 raz 1

  Ta fotka z połamanymi gałęziami: to Wrocław, ulica Hallera - zjazd w ul. Wolbromską...Efekt nawałnicy sprzed ca. 3-4 lat... Oj, działo się!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX