Kierował z trzema promilami w organizmie, a pijani pasażerowie poszczuli policjanta psem

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierującego, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas interwencji pijani pasażerowie wypuścili psa z bagażnika. Teraz za swoje czyny wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Policjant z drogówki w Świdnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Po godzinie 19. jadąc swoim samochodem wraz z synem drogą krajową K 35, w okolicach miejscowości Wojnarowice na Dolnym Śląsku zauważył jadący środkiem jezdni samochód. Kierujący sprawiał wrażenie niepanującego nad pojazdem. Na łuku drogi nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się na drodze, blokując całkowicie przejazd. Zmusił tym samym policjanta, jak i innych kierujących do gwałtownego hamowania.

Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do kierującego by upewnić się, że zachowanie to nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się jednak, że czuć było od niego woń alkoholu. Policjant nakazał mężczyźnie opuścić pojazd, ale ten zaparł się o kierownicę i próbował ponownie uruchomić samochód. Używając chwytów obezwładniających funkcjonariusz zmusił go jednak do opuszczenia auta.

W samochodzie znajdowały się jeszcze dwie osoby, również w stanie nietrzeźwości, które by zmusić policjanta do odstąpienia od czynności podjętych wobec pijanego kierowcy, wypuściły z bagażnika samochodu psa. Zaczęły też szczuć nim funkcjonariusza.

Wezwani na miejsce policjanci drogówki z Wrocławia wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu w Sobótce zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz pasażerów auta. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem blisko 3 promili. 44-latek miał też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

O dalszym losie osób zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o:
Komentarze (77)
Dolny Śląsk: pijani w samochodzie poszczuli policjanta psem
Zaloguj się
 • zarator

  Oceniono 18 razy 14

  Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ to potencjalny morderca. Póki tego nie wprowadzą, takie dzidki będą na polskich drogach nieustannie.

 • jukka2014

  Oceniono 17 razy 7

  Suweren na drogach :) A co!

 • sprawazlewa

  Oceniono 9 razy 5

  Pies nie jest winny, że jego "pan" to matoł! Ratujmy psy przed matołami!

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 4

  Psa woza w bagazniku???

 • zdziwiony6

  Oceniono 8 razy 4

  Co zrobić z kolesie, który jest narabany jak helikopter i jeżdzi samochodem bez ważnego prawa jazdy a do tego awanturuje się z policjantem i szczuje go psem? Moim zdaniem 5 lat w pudle bez zawiasów.

 • antykancelista73

  Oceniono 6 razy 4

  takie wolskie matoły powinni teraz dostać tak z 15 tysięcy grzywny, debile by się oduczyli!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 4

  A flinty nie mieli, bo wygląda to na myśliwych w trakcie zmieniania terenu łowów...

 • stefffon

  Oceniono 20 razy 4

  elektoratowi nic nie zrobią, wywalą tylko policjanta dyscyplinarnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX