Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy zrobimy dziś zakupy w Biedronce, czy tylko w Żabce?

5 sierpnia to niedziela handlowa? Jak otwarte są sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Tesco? Zastanawia się nad tym wiele osób. Przypominamy kalendarz niedziel handlowych na sierpień 2018.

Niedziele handlowe. 5 sierpnia jakie sklepy są otwarte?

5 sierpnia to niedziela handlowa - sklepy są otwarte. Skorzystają z tego właściciele sieci popularnych sklepów wielkopowierzchniowych (Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco), sklepów odzieżowych, budowlanych czy elektronicznych. Otwarte mogą być także wszystkie galerie handlowe oraz sklepiki osiedlowe.

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Kalendarz

Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych na sierpień 2018? Kiedy kolejna niedziela handlowa? Przypominamy poniżej.

 • 5 sierpnia 2018 - niedziela handlowa, sklepy otwarte
 • 12 sierpnia 2018 - niedziela bez handlu, sklepy zamknięte
 • 19 sierpnia 2018 - niedziela bez handlu, sklepy zamknięte
 • 26 sierpnia 2018 - niedziela handlowa, sklepy otwarte

Niedziele handlowe 2018. Kogo nie obejmuje zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele wyszczególnia 32 wyjątki od reguły. Oznacza to, że niektóre sklepy mogą handlować bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie. Takimi sklepami są m.in. apteki, lecznice dla zwierząt, piekarnie, cukiernie, restauracje, czy lodziarnie. Bez przeszkód w niedziele handlowe i niehandlowe mogą handlować pracownicy kwiaciarni, stacji benzynowych i placówek pocztowych. Otwarte mogą być także wszystkie punkty związane z turystyką (m.in. hotele, ale także sklepy z pamiątkami).

O podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie muszą się martwić również ci właściciele sklepów, którzy w niedziele bez handlu będą pracować samodzielnie lub poproszą o to członka swojej rodziny. 

Niedziele handlowe do poprawy? Z nadchodzącym rokiem przyjdą kolejne zmiany

Jak się okazuje, niedziele handlowe i niehandlowe w obecnym kształcie wywołują wiele kontrowersji. Związkowcy NSZZ Solidarność uważają, że należy wydłużyć czas zakazu handlu w niedziele do 31 godzin, tak aby pracownicy sklepów Lidl, Auchan czy Tesco nie musieli pracować w soboty po 22.00. Wiceminister pracy Stanisław Szwed zapowiedział także, że planowana nowelizacja ustawy o niedzielach handlowych ma doprecyzować zapisy dotyczące sprzedaży w punktach pocztowych (zapis ten do obejścia przepisów wykorzystała sieć sklepów Żabka) oraz w sklepach, gdzie pracuje rodzina właściciela.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe. Czy dziś otwarte będą Biedronka, Lidl, Tesco?
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 17 razy 9

  Trzy teksty na ten sam durny temat na głównej. Przyznajcie się, wzięliście kasę od LIdla, Biedronki, Auchana i Tesco, piszecie o nich siedem razy w tygodniu i nie przyznajecie się, że to artykuły sponsorowane. Musi was mocno przyciskać już.

 • atmt

  Oceniono 13 razy 7

  Was już w tej redakcji całkiem poj...ło? Trzy artykuły naraz na temat niedzieli handlowej? Ileż można?

 • dj.80

  Oceniono 9 razy 3

  Czekałem z niecierpliwością na ten artykuł. Wiedziałem, że nie będzie rozczarowania. Moje życie nie będzie już takie samo. Dziękuję.
  Traktujecie ludzi jak kompletnych idiotow. Więc się później proszę nie dziwić, że w wyborach głosują jak głosują.

 • darla152

  Oceniono 7 razy 3

  Polska bez wolności to kaczye guano.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 3

  Niech będą pochwalone;

  LIDL, BIEDRONKA, AUCHAN i TESCO

  na wieki wieków. Amen

 • anna.pcz

  Oceniono 11 razy 3

  Za każdy artykuł w Agorze przytula się całe 22-34 zł netto więc nic dziwnego, że taki wypierd ktoś wydala z siebie co tydzień...

 • kosim

  Oceniono 2 razy 2

  Kurduplowi to obojętne, przecież sam zakupów nie robi

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 4 razy 0

  Jak dobrze, że o tym napisaliście. Mam nadzieję, że jutro napiszecie o tym, że sklepy były otwarte

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Nie!!! To już przekracza wszelkie granice przyzwoitości! W ciągu jednego weekendu sześć "artykułów" na temat "niedziele handlowe"! Wprawdzie pod różnymi tytułami, ale to nie zmienia faktu, iż to jest podłe i nachalne! Zastanawia mnie, czy "redaCHtor" UZ bez wierszówki za ten "artykuł" by nie przeżył!? Czy też rzecz w tym, że gazeta.pl prowadzi nachalną reklamę tych firm, które sypnęły jej kasą!? Tak czy siak, jest to bardzo wku...ające! Bo czytelnicy nie chcą być traktowani jak debile!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX