Burmistrz Pajęczna spowodował wypadek, zginął 17-latek. "Przepraszam z całego serca"

Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski śmiertelnie potrącił 17-letniego motorowerzystę. Do wypadku doszło w Łódzkiem we wtorek po godzinie 21. - Poniosę wszystkie konsekwencje związane z wydarzeniem - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Do wypadku doszło we wtorek na drodze krajowej numer 42 w Łódzkiem. Samochód osobowy prowadzony przez burmistrza Pajęczna Dariusza Tokarskiego zderzył się z motorowerem, którym kierował 17-latek.

Burmistrz Pajęczna spowodował wypadek. Zmarł 17-latek

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 17-latkowi, który jechał prawidłowo. Nastolatek zmarł na miejscu. Dariusz Tokarski w momencie wypadku był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.

W rozmowie z „Faktem” burmistrz Pajęczna powiedział, że "przeprasza z całego serca". Dodał, że "bardzo chciałby cofnąć czas" i zapowiedział, że nie zamierza unikać odpowiedzialności. - Poniosę wszystkie konsekwencje związane z wydarzeniem - powiedział.

Dariuszowi Tokarskiemu za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu powiedziała, że wciąż trwają czynności prowadzone przez śledczych. - Na dziś planowana jest sekcja motocyklisty - powiedziała Jolanta Szkilnik dla "Faktu".

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: