Kolejne miasto wprowadza prohibicję. Sprzedaż alkoholu będzie ograniczona też w Olsztynie

Olsztyn będzie kolejnym miastem, gdzie wprowadzono prohibicję. Między godziną 22 a 6 rano w sklepach nie będzie można kupić alkoholu. Tak zdecydowali radni.

Radni Olsztyna zdecydowali, że sprzedaż alkoholu w sklepach na terenie miasta będzie ograniczona. Po godzinie 22 nie będzie można kupić trunków także na stacjach benzynowych. Mieszkańcy miasta będą wciąż będą mogli napić się w pubach i restauracjach.

Olsztyn: w nocy nie będzie można kupić alkoholu

Jak informuje portal Olsztyn.wm.pl, w mieście zmniejszy się liczba sklepów z alkoholami, zwiększy się natomiast liczba lokali posiadających koncesję z 1237 do 1320.

Decyzja nie była jednomyślna. Za wprowadzeniem ograniczenia głosowało 14 radnych, przeciwko - sześciu. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Ograniczenie handlu alkoholem w Olsztynie wzięło się m.in. z powodu problemów na jednej z ulic - Grunwaldzkiej, której mieszkańcy cierpieli z powodu nocnej sprzedaży trunków. Znajduje się na niej kilka sklepów monopolowych, które działały także w nocy.

Miasta, które wprowadziły nocą prohibicję

Olsztyn to niejedyne miasto, które wprowadziło prohibicję. Alkoholu nie będzie można kupić m.in. w Tychach, Puławach, Mielnie, na poznańskiej starówce, w Sopocie czy centrum Katowic.

Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu umożliwiła nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości, którą Sejm przegłosował w listopadzie 2017 roku. . Zgodnie z projektem gminy mogą wprowadzać zakaz sprzedaży alkoholu od godz. 22 do godz. 6 rano oraz decydować, gdzie nie może być punktów z alkoholem.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o: