Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy w weekend będą otwarte Biedronka, Lidl i Auchan?

Przed nami kolejna niedziela, a więc także wątpliwości, czy jest to niedziela handlowa. Wiele osób zastanawia się, czy za dwa dni otwarta będzie Biedronka, Lidl, Tesco i Auchan, czy trzeba nastawić się na awaryjne zakupy w Żabce lub na pobliskiej stacji benzynowej.

Niedziele handlowe 2018. 5 sierpnia sklepy będą otwarte?

W związku z faktem, że 5 sierpnia to pierwsza niedziela miesiąca, jest to także niedziela handlowa. Wiele osób wciąż ma problem z zapamiętaniem, jak wyznacza się niedziele handlowe, dlatego przychodzimy z wyjaśnieniem: do końca tego roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu; są to pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca.

Wynika z tego, że w sierpniu na kolejną niedzielę handlową, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w Lidlu, Tesco lub w Biedronce, poczekamy trzy tygodnie. Warto pamiętać, że zasada dotycząca ilości niedziel handlowych w miesiącu zmieni się wraz z nadejściem kolejnego roku. W jaki sposób?

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. W kolejnych latach Biedronka, Lidl i Auchan będą pracować jeszcze rzadziej

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu, chyba że ze względu na święta zadecydowano inaczej. W 2019 roku sprawa będzie wyglądać nieco inaczej – niedziele handlowe będą wypadać zaledwie jeden raz w miesiącu. Jeszcze mniejsza liczba niedziel handlowych czeka nas w 2020 roku. Za dwa lata niedziele handlowe wypadną w kalendarzu tylko siedem razy w ciągu roku. Jeżeli do tej pory przepisy się nie zmienią, taka sama liczba niedziel handlowych czeka nas w kolejnych latach.

Przypomnijmy, że wiceminister pracy Stanisław Szwed zapowiedział, że rząd planuje nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedziele. Za rok czekają nas z kolei wybory parlamentarne, których wynik może mieć wpływ na to, ile będzie niedziel handlowych w kolejnych latach.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: