Służba Ochrony Państwa od lutego miała czternaście wypadków i kolizji. Mamy dane MSWiA

Od lutego funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa uczestniczyli w czternastu zdarzeniach drogowych - dowiaduje się portal Gazeta.pl na podstawie danych z MSWiA. Siedem z nich zostało spowodowanych przez funkcjonariuszy SOP.

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, która w lutym zastąpiła Biuro Ochrony Rządu, uczestniczyli od początku powstania SOP w 14 zdarzeniach drogowych, czyli wypadkach i kolizjach - dowiedział się portal Gazeta.pl.

Jak wynika z danych MSWiA, siedem spośród tych zdarzeń było spowodowanych przez funkcjonariuszy. W przypadku jednego ze zdarzeń trwa ustalanie sprawcy.

Wiadomo również, że od lutego z SOP odeszło ośmiu pracowników formacji.

MSWiA ujawniło dane na wniosek posłanki PO Izabeli Leszczyny.

Kolizje i wypadki Służby Ochrony Państwa

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o kolizji auta Służby Ochrony Państwa na Podkarpaciu, w które nie z winy funkcjonariuszy wjechał inny pojazd. Z kolei w maju w powiecie tucholskim dachował samochód, którym jechali funkcjonariusze. Czterech z nich trafiło do szpitala. W czerwcu z kolei doszło do kolizji w Brzozie Królewskiej, niespowodowanej przez SOP.

Jak informowaliśmy w marcu w Gazeta.pl, ponad 150 funkcjonariuszy zdecydowało się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia, które zdejmuje z nich obowiązek pokrycia kosztów naprawy w przypadku uszkodzenia służbowego samochodu.

Pod koniec maja w SOP pracowało łącznie ok. 2 tys. funkcjonariuszy.

Spięcie w Senacie. Karczewski: Pan się kompromituje. Rulewski: Świr, świr, świr

Więcej o: