Pogoda w czwartek. Ostrzeżenia niemal dla całej Polski. Idą wielkie upały i burze z gradem

Pogoda w czwartek i kolejne dni będzie trudna do zniesienia dla tych, którzy źle znoszą upały. Od dziś cały kraj zacznie obejmować front burzowy.

W czwartek temperatura maksymalna od 25-26 stopni nad morzem i na południowym wschodzie kraju do 30-31 stopni. Chłodniej w górach - 23-25 stopni. Wiatr będzie słaby, ale w czasie burz porywy mogą osiągnąć 70 km/h.

Najwięcej słońca na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opad deszcz i burze, a nawet burze z gradem.  

Ostrzeżenia dla całego kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Alerty burzowe pierwszego stopnia obowiązują dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.
z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami wprowadzono dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

W kolejnych dniach ostrzeżenia obejmą już całą powierzchnie Polski. Ostrzeżenia przed upałem rozszerzą się na południowy wschód, ale również na województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. W sobotę w całym kraju obowiązywało będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem.

Jak pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać najgorętsze miesiące?

Więcej o: