31-latek udawał w internecie pielęgniarkę. Uczniów z Lublina prosił o rozbierane zdjęcia

31-latek z Łodzi, który podszywał się w internecie pod szkolną pielęgniarkę i prosił dzieci o rozbierane zdjęcia, usłyszał wyrok. Sąd skazał go na dwa lata więzienia i zakaz kontaktów z małoletnimi.

W środę sąd rejonowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie Krzysztofa K. 31-latek z Łodzi został skazany na dwa lata więzienia. Mężczyzna dostał także pięcioletni zakaz kontaktów z małoletnimi w internecie. Podczas procesu 31-latkowi postawiono 26 zarzutów, które dotyczyły pedofilskiej działalności w okresie od maja do czerwca 2016 roku.

31-latek udawał pielęgniarkę i namawiał dzieci do wysyłania nagich zdjęć

Wśród ofiar Krzysztofa K. są dzieci z Lublina w wieku od 9 do 14 lat. 31-latek zakładał fałszywe konta na Facebooku. - Podawał się za pielęgniarkę i pod pretekstem bilansu 10-latka prosił, by zrobili sobie zdjęcia okolic intymnych, a następnie mu je przesłali za pośrednictwem internetu - powiedziała nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka lubelskiej policji.

Krzysztof K. zapewniał dzieci, że jeśli to zrobią, nie będą musiały iść do szkolnego gabinetu. 31-latkowi udało się w ten sposób nakłonić do przesłania nagich zdjęć dwóch chłopców i jedną dziewczynkę.

Funkcjonariusze o próbach nawiązania kontaktu przez Krzysztofa K. z małoletnimi dowiedzieli się od zaniepokojonych rodziców. Łącznie na policję zgłosiły się trzy rodziny.

Krzysztof K. był wcześniej znany lubelskim policjantom. W kwietniu 2015 roku został zatrzymany, gdy również podając się za pielęgniarkę, nawiązał kontakt z 12-letnią mieszkanką powiatu chełmskiego.

Porady dla najmłodszych użytkowników internetu

Lubelska policja na swojej stronie internetowej opublikowała porady dla najmłodszych użytkowników internetu.

  • Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.
  • Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
  • Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.
  • Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
  • Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.
  • Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
  • Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.

Pedofil w rękach policji. Mężczyzna jest podejrzany o produkcję pornografii i wykorzystywanie własnego dziecka