Wrocław: ksiądz podczas mszy namawiał do spotkania z kandydatką PiS na prezydenta miasta

W jednym z wrocławskich kościołów podczas mszy ksiądz zachęcał do spotkania z kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia, Mirosławą Stachowiak-Różecką. Odbyło się ono w domu parafialnym.

W kościele Św. Anny we Wrocławiu podczas ogłoszeń parafialnych ksiądz zaprosił wiernych na spotkanie z posłanką PiS, Mirosławą Stachowiak-Różecką. To kandydatka partii na prezydenta miasta.

Ksiądz podczas mszy zapraszał na spotkanie z posłanką PiS

W niedzielę 22 lipca pod koniec mszy wśród ogłoszeń parafialnych pojawił się komunikat o takiej treści:

Zapraszamy na spotkanie z poseł Mirosławą Stachowiak-Różecką - kandydatką na Prezydenta Miasta Wrocławia, które odbędzie się we wtorek 24.07.2018 o godz. 18.30 w sali domu parafialnego. Zostaną na nim poruszone problemu dotyczące osiedla Oporów oraz możliwości ich rozwiązania. Poseł będzie odpowiadała również na pytania mieszkańców naszego Osiedla

- czytamy na stronie parafii Św. Anny we Wrocławiu.

Stachowiak-Różecka: Kontakt z mieszkańcami jest dla mnie priorytetem

Dziennikarze "Gazety Wrocławskiej" poprosili o komentarz posłankę Stachowiak-Różecką.

Zawsze podkreślałam, że kontakt z mieszkańcami miasta jest dla mnie priorytetem. Nigdy nie odmawiam spotkań przedstawicielom lokalnej społeczności.

- napisała w SMS-ie przesłanym do redakcji gazety kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia. Dodała, że jest zapraszana przez rady osiedli oraz organizacje pozarządowe. - Jeżeli na przykład zaprosi mnie Gmina Żydowska albo parafia prawosławna to oczywiście przyjmę takie zaproszenie - napisała.

Rzecznik wrocławskiej kurii w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" również nie widział problemu. Powiedział, że „kościół nie utożsamia się z żadną opcją polityczną” i dodał, że proboszczowie są czasami proszeni o "ogłoszenie informacji o sprawach ważnych dla danej społeczności, bądź o pomoc w zorganizowaniu spotkania dotyczącego lokalnych problemów".

- I, o ile nie kłóci się to ze wspomnianą wyżej zasadą, w takich przypadkach nie ma nic złego w ich zaangażowaniu się - powiedział ksiądz Rafał Kowalski. Podkreślił jednak, że takie spotkania nie powinny odbywać się w kościołach.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: