Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

Zbliża się kolejna niedziela, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, czy będzie to niedziela handlowa? Czy sklepy Biedronka, Lidl, Auchan i Tesco będą otwarte 5 sierpnia, a jeżeli tak to w jakich godzinach?

5 sierpnia. Lidl, Auchan, Biedronka i Tesco będą otwarte?

Dzień 5 sierpnia to pierwsza niedziela w miesiącu, co oznacza, że jest to także niedziela handlowa. Ogólna zasada dotycząca niedziel handlowych jest prosta – w każdym miesiącu wypadają dwie niedziele handlowe, chyba że ze względu na ważne święta, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie zdecydowano inaczej. W większości miesięcy tego roku niedziele handlowe wypadają w pierwszą oraz w ostatnią niedzielę miesiąca. To właśnie w takie dni otwarte są galerie handlowe, sklepy odzieżowe oraz popularne sklepy wielkopowierzchniowe - Lidl, Auchan, Tesco oraz Biedronka.

Niedziela 5 sierpnia - godziny otwarcia sklepów

Najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową, a to oznacza, że wiele sklepów będzie otwartych dłużej. Większość sklepów sieci Lidl pracuje w niedziele handlowe od godziny 9:00 do 19:00. Biedronka będzie otwarta nieco dłużej – w niedziele handlowe większość Biedronek jest otwarte od 8:00 do 21:00. Jak otwarte będą sklepy Tesco? W niedziele handlowe te największe placówki pracują od 7:00 do 23:00, jednak warto pamiętać, że mniejsze sklepy mogą pracować znacznie krócej, np. do godziny 18.00.

Godziny otwarcia sklepów Auchan w niedziele handlowe to najczęściej godziny od 9:00 do 21:00, chyba że dany supermarket znajduje się w galerii handlowej – w takim wypadku Auchan może być otwarty do 22:00. Od wszystkich tych reguł istnieją jednak wyjątki, dlatego przed wyjściem do sklepu wcześnie rano lub późno wieczorem warto upewnić się, w jakich godzinach otwarta jest dana placówka, sprawdzając to stronie danej firmy.

Niedziele handlowe - sierpień 2018

Kalendarz niedziel handlowych na sierpień 2018 i kolejne miesiące możecie zobaczyć poniżej. W niedziele i inne dni zaznaczone na czerwono obowiązuje zakaz handlu.

Niedziele handlowe 2018. Kalendarz do drukuNiedziele handlowe 2018. Kalendarz do druku Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe. Czy 5 sierpnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • uridium

  Oceniono 4 razy 2

  Czy w najbliższą niedziele sklepy będą otwarte = czy w najbliższych wyborach poprzesz szum.o.winę narzucającą Ci co wolno, a co nie i kiedy.

 • Jeroen Langen

  Oceniono 1 raz 1

  Ale zadaje cie głupie pytanie ma być wszystkie niedziele otwarte sklepy a kościóły powinni zamknąć w niedziele bo pastor będzie kasę zebrał

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 1

  Wybraliście durni to nic dziwnego że durnie zrobili was w durnia.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 3 razy 1

  Tęskniłem za cotygodniowymi wypier.dzinami uza :D

 • hippolitt.kwass

  0

  Cholera, znowu mnie ominie handlowa niedziela. Tyle stracić

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 0

  Ciekawe czy GW każe statystom pisać te artykuły za karę? Kiedyś było
  - Napisz 100 razy w zeszycie "Nie będę ..."
  Teraz mamy
  - Napisz 100 razy artykuł o handlowych niedzielach

 • kann2

  Oceniono 5 razy -1

  Yes, yes, yes!
  A tak się martwiłam. Spać nie mogłam.
  A jutro napiszecie znów? Będę tęskniła.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy -1

  UZ,
  jak za dwie godziny będziesz znowu "reklamował" Lidla, Auchana, Biedronkę i Tesco, to bądź tak miły i "zilustruj to fotką stoiska z napojami chłodzącymi, najlepiej piwem oczywiście.

  Bóg Ci zapłać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX