Niedziele handlowe - lipiec 2018. Czy sklepy Lidl, Biedronka i Tesco będą dziś otwarte?

Czy 29 listopada to niedziela handlowa? Czy możemy pójść do Biedronki, Lidla, Tesco lub Auchan, nie martwiąc się, że drzwi będą zamknięte? Przychodzimy z odpowiedzią.

Niedziele handlowe - lipiec 2018. Kalendarz

29 lipca to niedziela handlowa – otwarte będą wszystkie popularne sklepy, m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan i Carrefour. Podobnie jak w pozostałe niedziele handlowe, będziemy mogli zrobić zakupy także w galeriach handlowych oraz w sklepach osiedlowych. Warto pamiętać także, że kolejna niedziela handlowa już za tydzień, czyli 5 sierpnia.

Sklepy Lidl, Biedronka, Tesco w niedzielę - godziny otwarcia 

Kolejne niedziele handlowe. W które niedziele będą otwarte sklepy Biedronka, Lidl i Auchan?

Podział na niedziele handlowe i niedziele niehandlowe obowiązuje od marca 2018 roku, jednak wciąż nie dla wszystkich jasne jest, w jaki sposób ustala się, które niedziele to niedziele handlowe, a które nie. Przychodzimy z wyjaśnieniem. W 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela. Wyjątkiem od tej reguły są miesiące, w czasie których wypadają ważne święta, a więc np. grudzień.

W kolejnym roku niedziel handlowych będzie mniej – wypadną zaledwie raz w miesiącu.

Niedziele handlowe tylko 7 razy w roku?

Z jeszcze mniejszą liczbą niedziel handlowych będziemy musieli się oswoić w roku 2020. Od tego roku niedziele handlowe pojawią się w naszych kalendarzach zaledwie siedem razy w roku i tylko w takie dni otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka i Tesco oraz wszystkie sklepy w galeriach handlowych.

Te siedem wyjątkowych niedziel handlowych to ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe. Czy 29 lipca Lidl, Biedronka i Tesco są otwarte?
Zaloguj się
 • nitro2012

  Oceniono 3 razy 3

  mi nie pusicie przypominać, pytać się mnie.... jak będę chciał zrobić zakupy to pojadę do Czech, gdzie w tym CYWILIZOWANYM KRAJU sklepy są otwarte....

  nie zarobi durny polak, zarobi mądry czech

 • kann2

  Oceniono 12 razy 2

  Yes, yes, yes! Czekałam i się doczekałam. To już czwarty tekst na ten temat w tym tygodniu. Ale dziękuję. Dzięki wam wiem. Bez was bym nie wiedziała na pewno. Cenię dobre dziennikarstwo.

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 1

  To artykuły o niedzielach handlowych i niehandflowych zaczynają być stałym punktem. Może czas na rubrykę HANDEL NIEDZIELNY?

 • villiers

  Oceniono 6 razy 0

  >>> Czy sklepy Lidl, Biedronka i Tesco będą dziś otwarte? >>>
  Tak będą otwarte. Ciągniecie te swoje wiadomości nudno jak flaki z olejem. Tylko dureń sam odpowiada na swoje pytanie.

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  Takimi "mądrościami" redaCHtor UZ wyrabia swoje wierszówki. Może ma problemy finansowe?

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  O! Niewygodne dla gazety komentarze już usunięte.

 • loneman

  Oceniono 5 razy -1

  Dobrze, ze tyle artykulow bo gnidy bolszewickie co tu wlaza jak robactwo beda wiedziec kiedy pocaluja klamke w sklepach i przy okazji utrwala sie w pamieci bezsens tej reizmowej ustawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX