Niedziele handlowe - lipiec 2018. Czy sklepy Lidl, Biedronka i Tesco będą dziś otwarte?

Czy 29 listopada to niedziela handlowa? Czy możemy pójść do Biedronki, Lidla, Tesco lub Auchan, nie martwiąc się, że drzwi będą zamknięte? Przychodzimy z odpowiedzią.

Niedziele handlowe - lipiec 2018. Kalendarz

29 lipca to niedziela handlowa – otwarte będą wszystkie popularne sklepy, m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan i Carrefour. Podobnie jak w pozostałe niedziele handlowe, będziemy mogli zrobić zakupy także w galeriach handlowych oraz w sklepach osiedlowych. Warto pamiętać także, że kolejna niedziela handlowa już za tydzień, czyli 5 sierpnia.

Sklepy Lidl, Biedronka, Tesco w niedzielę - godziny otwarcia 

Kolejne niedziele handlowe. W które niedziele będą otwarte sklepy Biedronka, Lidl i Auchan?

Podział na niedziele handlowe i niedziele niehandlowe obowiązuje od marca 2018 roku, jednak wciąż nie dla wszystkich jasne jest, w jaki sposób ustala się, które niedziele to niedziele handlowe, a które nie. Przychodzimy z wyjaśnieniem. W 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela. Wyjątkiem od tej reguły są miesiące, w czasie których wypadają ważne święta, a więc np. grudzień.

W kolejnym roku niedziel handlowych będzie mniej – wypadną zaledwie raz w miesiącu.

Niedziele handlowe tylko 7 razy w roku?

Z jeszcze mniejszą liczbą niedziel handlowych będziemy musieli się oswoić w roku 2020. Od tego roku niedziele handlowe pojawią się w naszych kalendarzach zaledwie siedem razy w roku i tylko w takie dni otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka i Tesco oraz wszystkie sklepy w galeriach handlowych.

Te siedem wyjątkowych niedziel handlowych to ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: