Były komendant łódzkiej policji wjechał w drzewo i zawisł nad rowem. Okazało się, że jest pijany

W nocy z 21 na 22 lipca w Łączewnej (woj. kujawsko-pomorskie) były komendant policji wjechał samochodem w drzewo. Okazało się, że był pijany - w wydychanym powietrzu miał 1,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusz policji wjechał w drzewo. Na miejsce wypadku przyjechał prokurator

Były szef Komendy Miejskiej Policji w Łodzi został zatrzymany przez policję z Włocławka ok. godziny 23.30, w nocy z soboty na niedzielę (21-22 lipca). Piotr B. jechał samochodem marki Audi i uderzył w drzewo, po czym zawisł nad przydrożnym rowem. Do wypadku doszło w Łączewnej pod Broniewem, w województwie kujawsko-pomorskim. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierowca pojazdu miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechała policja, Piotr B. cały czas siedział za kierownicą, próbując wyjechać z rowu. Ze względu na to, że pijany kierowca jest policjantem, na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora - podała łódzka "Wyborcza".

Były komendant Policji rozbił samochód pod wpływem alkoholuByły komendant Policji rozbił samochód pod wpływem alkoholu fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Były komendant jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia

48-letni Piotr B. usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Były komendant policji przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia i zapewnił, że chce dobrowolnie poddać się karze. Byłemu szefowi Komendy Miejskiej Policji w Łodzi grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz pozbawienia prawa jazdy na trzy lata. Co więcej, funkcjonariusz policji będzie musiał przekazać pięć tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pijanego funkcjonariusza policji zatrzymała policja z WłocławkaPijanego funkcjonariusza policji zatrzymała policja z Włocławka Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta

Były komendant policji oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu. Kim jest Piotr B.?

Piotr B. zaczął pracę w policji w 1992 roku. Od 2012 roku pełnił funkcję komendanta w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. W 2016 roku został szefem policji w Pabianicach (woj. łódzkie), jednak w kwietniu zeszłego roku odwołano go z tej funkcji. Od tamtej pory pozostawał do dyspozycji komendanta wojewódzkiego policji.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o:
Komentarze (80)
Były komendant łódzkiej policji wjechał w drzewo i zawisł nad rowem. Okazało się, że jest pijany
Zaloguj się
 • brunschwick

  Oceniono 20 razy 16

  Jakim prawem policja czepia się człowieka, który sobie spokojnie wisi nad rowem?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 27 razy 15

  A co? Z gryla miał z buta wracać, jak się o własne nogi potykał?

 • Andrzej Duxa

  Oceniono 24 razy 10

  tak sie bawia, tak sie bawia, k - u - l - s - o - n -y ! ! ! !

 • guarnica

  Oceniono 29 razy 9

  Pytałam znajomego policjanta co to znaczy " był w dyspozycji k" kogos tam. I wytłumaczył mi, że nie ma lepszej fuchy. Gość bierze kasę jaka miał pełniąc obowiązki komendanta Pabianic, ale nic nie robił. Kompletnie za nic nie odpowiadał, miał tylko przychodzić na 8 rano i przez 8 godzin mógł czytać gazety. I tak od 2016 roku. No rzeczywiście gość mógł powiedzieć, że do władzy przyszła "dobra zmiana"

 • cezar85

  Oceniono 23 razy 9

  ''Okazało się, że jest pijany''

  no to niezły okaz, ale nic to, później się okaże, że wcale nie był pijany

  tylko sobie jaja robił z alkomatu

 • Oceniono 18 razy 8

  Będzie się gorliwie modlił w Toruniu żeby PiS wygrał wybory myśląc sobie, że skoro kolekcjoner adidasów jest ministrem Spraw Wewnętrznych to i on jako osoba chora na pomroczność jasną-" może tyż"

 • jarekkoniobijca

  Oceniono 9 razy 7

  A ja robil bym "trzezwe poranki "na kazdym komisariacie i codziennie....ale by podnioslo statystyki!

 • dublet

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe, że był orędownikiem ostrych kar za jazdę po pijaku! Może teraz poprosi sąd o surową karę albo strzeli sobie w łeb?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX