Polskie MSZ o pożarach w Grecji: Nie ma konieczności ewakuacji Polaków

W pożarach w Grecji zginęło od wczoraj co najmniej 60 osób, w tym dwoje Polaków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że pozostali polscy obywatele są bezpieczni i nie ma konieczności ich ewakuowania.

Co najmniej 60 osób zginęło od poniedziałku w pożarach w Grecji. Ponad 150 dorosłych osób i 16 dzieci zostało rannych. Najgorsza sytuacja panuje w okolicy miejscowości Mati, we wschodniej Attyce.

Wśród ofiar znalazło się także dwoje polskich turystów - kobieta i jej syn. Oboje znajdowali się w łodzi, która zatonęła nocą podczas ewakuacji z hotelu.

Pożary w Grecji. "Polacy są bezpieczni"

Jak mówił rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Artur Lompart na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, w Grecji przebywa obecnie kilkuset Polaków. Z samego biura podróży Grecos jest to ponad 430 osób.

- Są w bezpiecznych miejscach, nie ma obecnie potrzeby ewakuacji Polaków z Grecji. Zobaczymy, jak będzie rozwijała się sytuacja i będziemy podejmować decyzje na bieżąco - poinformował przedstawiciel resortu spraw zagranicznych.

Dodał, że służby konsularne są przygotowane do świadczenia pomocy logistycznej, gdyby musiało dojść do akcji ewakuacyjnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze apeluje, by Polacy przebywający w Grecji zachowali szczególną ostrożność, śledzili informacje lokalnych służb i stosowali się do poleceń służb miejscowych władz.

Więcej o: