Pogoda na sierpień. Polska w kleszczach upału. Prognoza długoterminowa

W pogodzie mocno odczujemy lato. Rekordowe upały dotarły już nawet za koło podbiegunowe. Skwar poczujemy także w Polsce. Jakiej pogody można się spodziewać w najbliższych tygodniach?

Pogoda daje się we znaki w Europie. Rekordowe upały w Atenach, z powodu wysokiej temperatury skrócono godziny zwiedzania Akropolu. Szwecja walczy z falą pożarów - tam na pomoc pojechali polscy strażacy. Z upałami zmagają się też m.in. Wielka Brytania i Niemcy. Kilka dni temu pisaliśmy o rekordowych temperaturach za kołem podbiegunowym - temperatura przekroczyła tam 31 st. C.

Pogoda na sierpień

Wszystko wskazuje na to, że upał w kleszcze weźmie też Polskę. I to na dłużej. Wzrost temperatury pokazują mapy pogodowe. Już najbliższy tydzień i weekend będą wstępem do 30-kilkustopniowych upałów, które prawdopodobnie nie ominą żadnego rejonu Polski. 

W pogodzie długoterminowej nie widać końca fali upałów. Jak przewiduje synoptyk TVN24, Tomasz Wasielewski, początek sierpnia będzie w Polsce niezwykle gorący. Temperatura sięgnie 34 st. C. 

Pogoda na dalszą część sierpnia to wróżenie z fusów. Większość prognoz długoterminowych kończy się na pierwszym tygodniu sierpnia, który też ma być upalny. Temperatura w okolicach 30 st. ma być w Polsce normą. Trudno przewidywać, jakie dokładnie będą kolejne dni w Polsce. O najnowszych prognozach będziemy was informować. 

Pogoda w sierpniu może być trudna do zniesienia dla osób starszych i chorych. Przed skutkami upałów trzeba też chronić dzieci i zwierzęta. 

Jak chronić się przed skutkami upałów?

W gorące dni należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, trzeba pić dużo wody. Pamiętajmy, że przebywanie na rozgrzanej plaży może zaszkodzić nie tylko nam, lecz także zwierzętom. Pies też czuje gorąco! W najgorętszych chwilach dnia lepiej schowajmy się z nim w cieniu i pamiętajmy o podawaniu wody - dobrze zaopatrzyć się w przenośną miskę. Więcej informacji o tym, jak pomóc naszym pupilom przetrwać gorące tygodnie znajdziecie na wideo poniżej:

Jak pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać najgorętsze miesiące?

Więcej o:
Komentarze (61)
Pogoda na sierpień. Polska w kleszczach upału. Prognoza długoterminowa
Zaloguj się
 • veni.vici

  Oceniono 21 razy 9

  Człowiek, jako gatunek, pojawił się w Afryce... znalazłszy się w Europie podległ degeneracji - nie tylko stracił estetyczne zabarwienie skóry i stał się obrzydliwie blady to jeszcze stracił odporność na wysokie temperatury, w których się narodził jako w naturalnym dlań klimacie...

 • yulek_cezar

  Oceniono 7 razy 5

  Był już szkwał, orkan a teraz kleszcze upału. Ta rodzina polskich superbohaterów robi się coraz bardziej ciekawa.

 • kaczychlam

  Oceniono 4 razy 4

  jeszcze tydz temu mówił ze lato w Polsce się skończyło tak wiec...

 • daniella-63

  Oceniono 2 razy 2

  Mam nadzieje,ze PiS ma kase na wyplate rolnikom za straty przez upaly.

 • lupus1020

  Oceniono 2 razy 2

  Te cholerne upały w pierwszej połowie sierpnia stały się jakimś standardem od 2015 roku. Wcześniej tego nie było. Przecież kiedyś to lipiec był najcieplejszym miesiącem.

 • paseo

  Oceniono 1 raz 1

  No i jak tam dzielni tropiciele spiskow ???Nie ma ocieplenia,co ??? Zaczekajcie jeszcze kilka lat,o ile dożyjecie.To wciąż dopiero mala rozgrzewka.A oprócz temperatury dojad abraki wody i to dopiero będzie zabawa; już etraz w wielu miejscach w Polsce dowoza ja beczkowozami,bo wszytsko wyschło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX