Protest przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym. Policja pod Sejmem zatrzymała cztery osoby

Pod Sejmem wieczorem odbywały się protesty przeciwników zmian w Sądzie Najwyższym. Ustaliliśmy, że policja zatrzymała cztery osoby. Komenda stołeczna w sobotę rano potwierdziła tę liczbę.

Pod Sejmem już trzeci dzień gorąco. Protestujący, mimo że zmiany w przepisach dotyczących Sądu Najwyższego już zostały przepchnięte, nie rozeszli się do domów. Wieczorem Obywatele RP poinformowali o zatrzymanych przez policję członkach ich organizacji. Na filmie Obywateli RP widać, jak grupa policjantów ciągnie gdzieś młodego mężczyznę.

Policja: Zatrzymaliśmy najbardziej agresywnych

Innego z zatrzymanych widzimy na filmie zamieszczonym na Facebooku przez posła PO Michała Szczerbę. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Sejmu. Na zdjęciach, które polityk zamieścił na Twitterze widać, że leci mu krew z nosa. 

Zatrzymani protestujący trafili na komisariat na ul. Wilczej. Skontaktowaliśmy się z Komendą Stołeczną Policji, by zweryfikować te informacje. - Nie mogę potwierdzić liczby osób, ale potwierdzam, że osoby najbardziej agresywne zostały zatrzymane - mówił w piątek wieczorem w rozmowie z Gazeta.pl kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KSP. - Do zdarzenia doszło po godz 19., kiedy tłum zaczął napierać na policjantów. W sobotę rano ostatecznie stołeczna policja potwierdziła, że zatrzymano 4 osoby.

Zgodnie z wersją policji wtedy jeden z policjantów został ranny w bark, drugi z kolei ma "rozcięty kawałek twarzy". KSP informuje, że o liczbie zatrzymanych powie "po zakończeniu czynności".

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (384)
Protest pod Sejmem. Policja zatrzymała protestujących
Zaloguj się
 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 70 razy 26

  czyżby powrót "milicji obywatelskiej " albo ZOMO ?
  wstydźcie się policjanci !!!
  p(ała) i s(iła) ! czas wracać do kraju i walczyć z "komuchami" z pis !

 • bob_59

  Oceniono 54 razy 22

  Targowica pis skończy jak pierwowzór.
  Lepiej zawczasu niech się postarają o portrety...

 • blazejmarchewka

  Oceniono 21 razy 13

  Z 4 zdjęć na 3 ten sam ludzik. Skala represji zaraz przeleje czarę goryczy 🤣

 • ernst-lemingway

  Oceniono 40 razy 12

  A widzieliście te tłumy? Ja też nie, tam przecież było góra 200 osób łacznie z kamerzystami TVN, GW, Polsat i dziennikarzami Totalnej Opozycji. Policjanci by ich czapkami nakryli, ale niestety musieli walczyć. I jeszcze jedno - Policja w rynsztunku letnim, krótkie rękawki, nawet pałek za bardzo nie mieli - co jest? Zamiast pełnego ZOMO z tarczami w kaskach, kamizelkach, z bronią długą gładkolufową mamy jakichś harcerzy jak na deptaku w Sopocie. Co ja mówię, nawet w Sopocie są mocniej wyposażeni żeby podpitych wczasowiczów okiełznać. A tu takie coś...Co ten rezim PiSowski wyprawia to ja nie mam słów!

 • teddy_boy

  Oceniono 30 razy 10

  Czy z martwych wstały, Diduszko Wojciech, ciągle żyje... Jednak.

 • pepe-net

  Oceniono 21 razy 7

  Piotrowicz i Pawłowicz szybciutko muszą jeszcze zreformować Sąd Ostateczny! Prezes nie może już długo czekać. Anielski (?) orszak w drodze.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 27 razy 7

  Biedni...policjanci ich wyprowadzali, ale jedwabnych rekawiczek nie mieli tylko zwykłe, bawełniane. No co ten reżim Kaczyńskiego wyprawia to ja nie mam słów! Tak traktować UBywateli...pardą: Obywateli miało być! I po krzakach ich przyduszają i do komendy na Wilczą ciągną... A na Wilczej wiadomo: to nie ludzie, to wilki! Jak tu żyć Panie Tusku, jak rzyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX