Eleganckim SUV-em wjechał do lasu i wyrzucił śmieci. Załamani leśnicy pokazują znaleziska

Mężczyzna wjechał eleganckim SUV-em do lasu w okolicach Babiego Dołu, rzucił w krzaki worek ze śmieciami i odjechał. Załamani leśnicy publikują najdziwniejsze śmieciowe znaleziska. Wśród nich zwłoki krokodyla.

Nagranie z fotopułapki opublikowało Nadleśnictwo Kolbudy, kilkanaście kilometrów od Gdańska. Kamerę w okolicach Babiego Dołu (nieopodal drogi krajowej nr 20) umieszczono po tym, jak w lesie zaczęły pojawiać się całe skrzynki z rybami - jak podaje trójmiejska "Wyborcza" - prawdopodobnie towar niesprzedany na okolicznym targowisku. 

Tym razem uchwycono innego śmieciarza - kierowcę czarnego auta typu SUV, który zatrzymał samochód, wyrzucił worek śmieci z bagażnika i odjechał. "Czy ktoś mi wytłumaczy skąd to się bierze? Czy dla niektórych główną funkcją lasu jest wyrzucanie w nim śmieci, serio? Jak z tym skutecznie walczyć? Mamy cichą nadzieję, że takie buractwo to zdecydowana mniejszość w naszym społeczeństwie..." - pisze nadleśnictwo na Facebooku. 

Poszukiwania sprawcy trwają, ale nie będą łatwe - fotopułapka nie uchwyciła bowiem tablic rejestracyjnych auta, a bez tego leśnicy nie mogą zgłosić sprawy na policję.

Śmieci

po remontach, meble i... krokodyl

Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie naszego nadleśnictwa - informują leśnicy. Rocznie na usuwanie odpadków Nadleśnictwo Kolbudy wydaje ze swoich środków finansowych ok. 200 tys. zł.

Obecnie najczęściej lądują w lesie śmieci wielkogabarytowe, po remontach mieszkań i wymianie mebli. Zdarzają się też egzotyczne okazy, takie jak np. krokodyl w Leśnictwie Bąkowo

- podają leśnicy i apelują do wszystkich, w tym szczególnie do samorządów, aby wspólnymi siłami zwalczać zaśmiecanie lasów, aby nie truć przyrody i nam wszystkim było przyjemnie w nich wypoczywać.

Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Więcej o:
Komentarze (238)
Eleganckim SUV-em wjechał do lasu i wyrzucił śmieci
Zaloguj się
 • waclawbuclaw

  Oceniono 80 razy 54

  Dobrze, ale może niech pokażą mordę tego buraka. Bo jak inaczej ludzie mają kretyna rozpoznać?

 • 99venus

  Oceniono 65 razy 45

  A dlaczego nie pokazujecie twarzy tego chama?Dlaczego takich meneli nie pietnuje się publicznie z podaniem imienia,nazwiska i adresu?

 • Black Swan

  Oceniono 54 razy 30

  po co zamaskowaliście ryja tego idioty? Niech ci którzy go znają wiedzą kim on naprawdę jest...
  Macie jego znaki rejestracyjne to do3,14dolcie mu teraz tak mocno by inni ewentualni naśladowcy trzy razy się zastanowili zanim zrobią to co ich pierwowzór...
  Na jego koszt wysprzątajcie cały las który on zasyfił a potem opiszcie koszty jakie poniósł to przynajmniej niektórym z syfiarzy przejdzie ochota na podobne działania oszczędnościowe...

 • darth4

  Oceniono 38 razy 24

  Przecież widać po spodniach i ubiorze że to "kolega myśliwy". Kto niema zakazu wjazdu do lasu ? A tacy niby niby pożyteczni dla lasów. Jak widać przyjemność strzelania do zwierząt idzie w parze z "ubogacaniem" lasów przez ten "klan szyszek".

 • maxwywar2

  Oceniono 22 razy 18

  Polak to najcześciej cham a chama nie wyplenisz dając eleganckiego suva. Tak wyglądają wszystkie lasy w krainie plemienia piastowego co europe będzie cywilizować

 • qqben

  Oceniono 22 razy 16

  Bo tak niestety coraz częściej się zdarza, im droższe auto tym więcej siana z butów.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 20 razy 14

  Nie ma eleganckich SUVów. SUV może być drogi, duży, wygodny, dobrze wyposażony, mocny. Nawet szybki. Ale elegancki SUV nie będzie nigdy. Tak jak eleganckie nie będą kalosze i kufajka, niezależnie od tego, ile kosztowały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX