Policja wyłowiła topielca z Jeziora Długiego. Miał ranę postrzałową głowy. Wiadomo, kim był

Policja w Olsztynie zidentyfikowała mężczyznę, którego ciało wyłowiono w czerwcu. Topielec z Jeziora Długiego miał ranę postrzałową głowy. Eksperci przygotowali komputerową rekonstrukcję jego wizerunku. W ustaleniu tożsamości pomogły informacje od mieszkanki Olsztyna.

Po licznych apelach policji, w piątek w południe policja poinformowała, że udało się ustalić tożsamość denata. - Stało się to dzięki informacji uzyskanej od jednej z mieszkanek Olsztyna - mówi olsztyńskiej "Gazecie Wyborczej" Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. - To mieszkaniec jednej z miejscowości pod Szczecinem.

Ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy wyłowiono 10 czerwca 2018 roku. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie samobójstwo. Policja odszukała też broń, z której padł strzał. Była również zatopiona w jeziorze. W ubraniu mężczyzny nie znaleziono dokumentów ani rzeczy osobistych. 

- Informację o odnalezieniu ciała przekazaliśmy już rodzinie - mówi Prokopczyk. Policjanci przeszukali także mieszkanie mężczyzny. Na miejscu odkryli broń różnego rodzaju wartą kilkaset tysięcy złotych.

Potrzebujesz pomocy?

Po natychmiastową interwencję kryzysową, kiedy występuje zagrożenie życia, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

Z centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: