Poznań. W kamienicy na Jeżycach zapadła się podłoga. Ewakuowano 21 osób

Przy ulicy Staszica na Poznańskich Jeżycach doszło do katastrofy budowlanej. W jednej ze starych kamienic zapadła się podłoga. Konieczna była ewakuacja 21 mieszkańców budynku.

Zawalona podłoga w kamienicy. Nadzór budowlany oceni, czy mieszkańcy mogą wrócić do domów

Do zawalenia się podłogi w jednej z kamienic przy ul. Staszica w Poznaniu doszło podczas akcji przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Strażacy wypompowywali wodę z piwnicy budynku, która została zalana w wyniku ulewnych deszczy nawiedzających Polskę od kilku dni. Ze względu na zawalenie się podłogi w kamienicy, ewakuowano 21 mieszkańców budynku przy ulicy Staszica 7. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", to, czy mieszkańcy wrócą do domów, zależy od decyzji nadzoru budowlanego. Inspektorat nadzoru zajmie się oceną ewentualnych zniszczeń i wyda opinię na temat tego, czy przebywanie w kamienicy jest bezpieczne.

Poznań. Z kamienicy na ul. Staszica 7 ewakuowano 21 osóbPoznań. Z kamienicy na ul. Staszica 7 ewakuowano 21 osób Fot. Piotr Skornicki / Agencja Wyborcza.pl /

Koszmarna ulewa w Poznaniu i okolicach. Pod samochodem zarwała się jezdnia >>>

Poznań. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Staszica znaleźli schronienie w autobusie MPK

Katastrofa budowlana na ul. Staszica 7 w Poznaniu nie przyniosła ze sobą ofiar. Wszyscy mieszkańcy są bezpieczni, nikt nie jest ranny. Niektórzy z nich znaleźli tymczasowe schronienie w autobusie MPK. Na miejsce zdarzenia przyjechało kilka zastępów Straży Pożarnej, a także pogotowie energetyczne i gazowe, które zajmuje się zabezpieczeniem miejsca wypadku. Trwają prace mające na celu ocenę stanu budynku. W ich wyniku inspektorat nadzoru budowlanego zadecyduje czy i kiedy mieszkańcy budynku przy ul. Staszica 7 będą mogli wrócić do swoich domów.

Poznań. Ewakuowani mieszkańcy kamienicy na ul. Staszica znaleźli tymczasowe schronienie w autobusie MPKPoznań. Ewakuowani mieszkańcy kamienicy na ul. Staszica znaleźli tymczasowe schronienie w autobusie MPK Fot. Piotr Skornicki / Agencja Wyborcza.pl /

Pogoda. To nie koniec ulew i burz, możliwe powodzie. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia >>>

Pogoda na weekend. Niby środek lata, a słońca jak na lekarstwo. Przygotujcie się na ulewy

Więcej o: