Uwaga, z powodu ulew w Tatrach zamknięto popularne szlaki. "Apel: To bardzo niebezpieczne!"

O "bardzo niebezpiecznej sytuacji w Tatrach" informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po wczorajszych intensywnych opadach deszczu zamknięto chętnie odwiedzane przez turystów szlaki.

Na południu kraju od wczoraj pada deszcz, miejscami ulewy są bardzo intensywne. Do tego stopnia, że IMGW zdecydował się opublikować alarmy najwyższego stopnia - meteorologiczne oraz hydrologiczne. 

"W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki" - czytamy we wpisie opublikowanym przez Tatrzański Park Narodowy. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione.

Pracownicy parku zdecydowali się zamknąć zielony szlak - Doliną Roztoki do Wodogrzmotów Mickiewicza w kierunku Pięciu Stawów, a także szlak wokół Morskiego Oka - jest podtopiony i nie ma możliwości przejścia. Wstępu nie ma też w do Jaskini Mroźnej, a w Dolinie Kościeliskiej nie działa punkt poboru opłat, szlak jest podtopiony.

Apel Tatrzańskiego Parku Narodowego

Turysto, apelujemy: nie podchodź do potoków, to bardzo niebezpieczne! Jeśli planujesz wyruszenie na szlak, skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 42 a, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, e-mail infotur@tpn.pl), gdzie otrzymasz informacje o aktualnych warunkach i utrudnieniach na szlakach.

Z informacji przekazywanych dziś przez IMGW wynika, że intensywne opady szybko nie ustąpią. Na południu kraju wydano ostrzeżenia 3. stopnia. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>> 

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (20)
Uwaga, z powodu ulew w Tatrach zamknięto popularne szlaki. "Apel: To bardzo niebezpieczne!"
Zaloguj się
 • y.woodoo

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego odbiera sie szanse odejscia w niebyt ludziom duzej wiary? Oni potrafia z modlitwa na ustach, z koralikami w recach. Oni som wielkie.
  Przeciez im wiecej kretynow odejdzie tym lepiej dla naszej umeczonej bydletami Matce Ziemi.

 • burn74

  Oceniono 4 razy 2

  "Nie nas,Polaków brać na zakazy!" (Orzeszko w "Gdzie jest Generał ? ")

 • y.woodoo

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego TOPR ratuje kretynow z kosciolka ktorzy maja niewykupione ubezpieczenie. Debil mniej Ziemi lepiej.

 • drozd215a

  Oceniono 4 razy 0

  .... w Dolinie Kościeliskiej nie działa punkt poboru opłat ....
  --------------
  No to jest prawdziwy dramat.

 • Maks Maks

  Oceniono 8 razy -2

  Komentatorzy krytykujący wytrawnych turystów, pewnie jedyną aktywność fizyczną jaką wykonują to podnoszenie kiełbachy z grilla i butelki piwska do śmirdzącego ryja.... oraz bekanie przy pisaniu komentarzy. :-)

 • kato-rznik

  Oceniono 20 razy -10

  "Zamykanie szlaków" uważam za biurokratyczny i czysto teoretyczny nonsens. "Ostrzeżenia przed niebezpieczeńśtwem" to co innego. Nikt nie może mi zabronić dostępu do natury, która jest własnością wszystkich. Ja sam oceniam stopień bezpieczeństwa, moje przygotowanie i możliwości, po czym podejmuję decyzję, czy idę, czy nie. Jeżeli coś mi się stanie, to jest moja osobista sprawa. To samo dotyczy np. "zakazów kąpieli" itp.
  I jeszcze jedno: Nie istnieje coś takiego jak szlak "niemożliwy do przejścia".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX