TVN 24: Osobiście zrzucał konfetti na Zielińskiego. Teraz mają go awansować na dyrektora w KGP

Policjant, który zrzucał konfetti podczas wizyty ministra Jarosława Zielińskiego w Augustowie, zostanie awansowany na dyrektorskie stanowisko w Komendzie Głównej Policji - podaje TVN24. Sam minister twierdzi, że nic na ten temat nie wie.

Nadkomisarz Maciej Zakrzewski osobiście zrzucał biało-czerwone konfetti ze śmigłowca podczas święta niepodległości w Augustowie w 2016 r. Na uroczystości obecny był wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Policjant zrzucał konfetti podczas wizyty Zielińskiego. Ma awansować

W trakcie czynności wyjaśniających policja potwierdziła, że kilku policjantom z oddziału prewencji w Białymstoku polecono pociąć kartki papieru. Wobec "osoby odpowiedzialnej za wydanie polecenia cięcia kartek papieru oraz dokonującej ich rozrzucenia" kierownictwo miało wyciągnąć konsekwencje.

Teraz jednak, jak nieoficjalnie ustalił TVN24, nadkomisarz Zakrzewski ma zostać awansowany na dyrektorskie stanowisko w Komendzie Głównej Policji. Policjant miałby trafić do pionu prewencji, jego kandydaturę miał zaproponować Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński: Nic mi o tym nie wiadomo

Minister twierdzi jednak, że nic na temat domniemanego awansu nie wie. - Nic mi o tym nie wiadomo, zwłaszcza nic mi nie wiadomo o tym, że rzekomo ja mam ten awans rekomendować - powiedział Jarosław Zieliński. O samej uroczystości, podczas której zrzucano konfetti minister powiedział: - To było święto niepodległości, naprawdę bardzo godne. Czekali na nie mieszkańcy ziemi augustowskiej, całego regionu. Pierwszy raz było to tak zorganizowane, podniośle i godnie - stwierdził. 

Sprawy awansu nie potwierdza też młodszy inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP.

Nadkomisarz poleciał na mudnial

Według ustaleń dziennikarzy nadkomisarz Zakrzewski "poprawił" sobie CV poprzez dołączenie do elitarnej grupy policjantów, którzy polecieli za polskimi kibicami na mundial w Rosji. Znalazł się tam, choć, jak informuje stacja, nigdy nie zajmował się problemem kibiców.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

TVN ujawnił wstrząsające nagranie z policyjnego paralizatora. O torturach w policji ostrzegał RPO

Więcej o: