Po upadku przenieśli go poza teren budowy. Nieoficjalnie: "Na polecenie szefowej". 33-latek zmarł

Prokuratura bada sprawę śmierci pracownika budowy w Piekarach Śląskich. Po upadku przeniesiono go w inne miejsce, ale mimo wezwanej pomocy mężczyzna zmarł. Jak twierdzą informatorzy TVN24, na jego przeniesienie po upadku miała nalegać właścicielka firmy.

Do wypadku doszło 8 czerwca w Piekarach Śląskich. Jak ustalili śledczy z prokuratury w Tarnowskich Górach, ośrodek zamiejscowy w Piekarach Śląskich, 33-letni Polak, pracownik budowy (miał umowę od 1 czerwca), spadł z pierwszego piętra budynku mieszkalnego. Jednak ratownicy, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli go poza terenem budowy.

Informator TVN24 twierdzi, że to inni pracownicy przenieśli ciało 33-latka i dopiero wtedy zadzwonili po pomoc. Według jego wiedzy było to polecenie właścicielki firmy budowlanej, która później miała mówić policji, że 33-latek został pobity i znaleziony przypadkowo.

Kobieta jednak całkowicie zaprzecza tej wersji informatora i jednocześnie nie chce podawać żadnych informacji. Dyrektor pogotowia potwierdził natomiast, że zgłoszenie dotyczyło "prawdopodobnie pobitego mężczyzny", którego znaleziono kilka metrów od placu budowy.

Piekary Śląskie. Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i niedopełnienia obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Śledczy potwierdzili już, w oparciu o zeznania pracowników firmy, że to oni przenieśli 33-latka.

- Ustalamy teraz powody przeniesienia, czy pracownicy budowy zrobili to autonomicznie czy też na czyjeś polecenie - powiedział TVN24 Grzegorz Kisiel, kierownik prokuratury w Piekarach Śląskich, który dodał, że śledczy sprawdzają również, w jaki sposób przenoszono 33-latka i czy to spowodowało opóźnienie w udzieleniu mu pomocy.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: