Pisz: Zdewastowano halę, łódkę i ciężarówkę. Okazało się, że sprawcami byli 10-letni chłopcy

Wybite szyby w oknach i w stojącej w hali łódce, wyrwane koła od bramy wjazdowej i przepalony olej w chłodnicy mercedesa. Takie straty, na łączną sumę ok. 3000 zł, wyrządzili dwaj 10-letni chłopcy z Pisza. 

Na początku lipca tego roku piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu hali na terenie miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych. Stwierdził bowiem, że sprawcy w ciągu kilku dni wybili dwie szyby w oknach budynku oraz w łódce stojącej w środku. Do tego wygięli i zerwali koła w bramie wjazdowej. Na koniec wlali przepalony olej do chłodnicy pojazdu marki Mercedes 608. W tej sytuacji właściciel złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawców.

Przesłuchując świadków w sprawie zniszczenia mienia śledczy ustalili, że w okolicach hali kręciło się dwóch małoletnich chłopców. Jeden z mieszkańców powiedział, że kilka razy zwracał im uwagę, aby tam nie biegali i nie wybijali szyb, ale nie przynosiło to żadnego rezultatu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami zniszczenia hali jest dwóch mieszkańców Pisza. To chłopcy w wieku 10 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci przypominają: W wakacje dzieci mają dużo czasu wolnego. Często zdarza się, że przychodzą im do głowy różne pomysły czasami niezgodne z prawem, a czasami niebezpieczne dla nich samych. Zwracajmy uwagę na to, gdzie i z kim nasze dzieci spędzają czas wolny oraz co w tym czasie robią. Rozmawiajmy z nimi na temat zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale także o konsekwencjach postępowania niezgodnego z prawem.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>> 

Więcej o: