Niedziele handlowe lipiec 2018. Czy 29 lipca będą otwarte sklepy Biedronka, Tesco, Lidl, IKEA?

Niedziele handlowe w lipcu 2018 przypadają tylko 2 razy. Sprawdź, czy 29 lipca to niedziela handlowa i czy otwarte będą sklepy Biedronka, Lidl, Tesco oraz popularna IKEA.

Na niedziele handlowe wiele osób planuje większe zakupy. Nie każdy pamięta jednak, jak będą otwarte sklepy 29 lipca. Przypominamy.

Niedziele handlowe - lipiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe - lipiec 2018 

W lipcu 2018 r. wypadły tylko dwie niedziele handlowe. Po handlowym 1 lipca były aż 3 niedziele bez handlu, więc zdążyliśmy odzwyczaić się od chodzenia na zakupy w niedzielę. Tym razem przed nami niedziela handlowa. Nawet większe sklepy będą 29 lipca otwarte.

Jak otwarte będą sklepy 29 lipca Biedronka, Lidl, Tesco, IKEA?

29 lipca można będzie zrobić zakupy sklepach wielkopowierzchniowych, takich jak Lidl, Tesco czy Biedronka, a także w sklepach budowlanych czy meblowych (np. Castorama, OBI, IKEA), do których nie mieliśmy czasu zajrzeć w ciągu tygodnia.

Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę godziny otwarcia sklepów i galerii handlowych zmieniają się, bo ich właściciele próbują dostosować się do nowych realiów. Część zdecydowała się wydłużyć pracę w soboty. Aktualne godziny otwarcia poszczególnych sklepów Lidl, Tesco, Biedronka czy IKEA, a także galerii handlowych najlepiej sprawdzić na ich stronach internetowych.

Kolejne niedziele handlowe - sierpień 2018

Kolejna niedziela handlowa już wkrótce. 5 sierpnia też będziemy mogli robić zakupy, sklepy będą otwarte podobnie jak w tym tygodniu. A w następnych tygodniach?

 • 12 sierpnia - niedziela bez handlu, sklepy zamknięte
 • 19 sierpnia - sklepy zamknięte
 • 26 sierpnia - niedziela handlowa, sklepy otwarte

W 2018 roku niedziele handlowe są zazwyczaj dwa razy w miesiącu: to pierwsza i ostatnia niedziela. Wyjątkiem miesiące, w których przypadają święta. W 2019 roku będzie już mniej niedziel handlowych.

Niedziele handlowe są przyczyną wyzysku? Związkowcy chcą zmian

Związkowcy zwracają uwagę na problem, który mógłby zostać rozwiązany za pomocą nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele. To wydłużony czas pracy w soboty poprzedzające niedziele bez handlu. Podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu spowodował, że wiele sklepów zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia w soboty.

NSZZ Solidarność uważa, że nowelizacja ustawy o niedzielach handlowych musi naprawić tę kwestię. Działacze proponują, aby wydłużyć przerwę od handlu do 31 godzin, tak aby sklepy takie jak Lidl, Tesco czy Biedronka zamykały się najpóźniej o godzinie 22:00 w sobotę.

W ten sposób związkowcy z Solidarności chcą zapobiec sytuacjom, w których pracownicy sklepów przed niedzielą bez handlu kończą zmianę o północy. Wiceminister pracy Stanisław Szwed jest jednak ostrożny w deklaracjach. - Nie mogę w tej chwili zadeklarować, że będzie tak, jak proponują związkowcy - powiedział w rozmowie o niedzielach handlowych z TVN24 BiS.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2018. Czy 29 lipca będą otwarte sklepy? Biedronka, Tesco, Lidl, IKEA
Zaloguj się
 • uridium

  Oceniono 7 razy 5

  Jakie prawo - takie życie (i dylematy). Podziękujcie PiSSolidarnościowej szum.o.winie. Teraz odgrażają się, że zakaz będą 'uszczelniać".

 • kann2

  Oceniono 13 razy 5

  A Auchan? Też będzie otwarty? Napiszcie, proszę, bo umieram z ciekawości.
  Napiszecie też o tym jutro? I w sobotę? A w przyszłym tygodniu też? Proszę. Będę tęskniła.

 • Patrycja Jajko

  0

  W niedzielę to ludzie tylko wóde i piwsko kupują
  Siedzę w niedzielę na kasie to widzę
  Ja rodzinę zostawiam na cały dzień żebyscie wy mogli sobie kupić piwsko
  Nikt nie pracuje od 6 rano do 22 codziennie żeby nie mógł zakupów zrobić no bez przesady

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  No szlag mnie trafia! Znowu rozwlekłe wypociny na dyżurny temat "niedziele handlowe"! Kiedy wam się to znudzi!? Dzisiaj: "Sprawdź, czy 29 lipca to niedziela handlowa...". Jutro znów, tylko tytuł będzie trochę zmieniony. I tak do niedzieli, a od następnego czwartku od nowa.

 • tadjan

  Oceniono 10 razy 0

  a co z handlem odpustami w w zakazane niedziele?

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 7 razy -1

  UZ podpisz się wreszcie własnym imieniem i nazwiskiem. No nie wstydź się swoich cotygodniowych wypier.dzin.

 • stafarda

  Oceniono 8 razy -2

  Długo jeszcze będziecie pisać artykuł o niczym

 • lukamipisze

  Oceniono 4 razy -2

  Znowu instrukcja dla idiotów którzy nie potrafią zapamiętać że tylko pierwsza i ostatnia jest handlowa?
  :)

 • veni.vici

  Oceniono 4 razy -2

  sklep, a właściwie SKLEP... sens życia i najwyższe spełnienie każdego Polaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX