Niedziele handlowe - lipiec 2018. Gdzie Biedronka, Żabka i Tesco będą otwarte, a gdzie zamknięte?

Niedziele handlowe w lipcu 2018 wypadają tylko dwa razy. Sprawdź, kiedy sklepy będą zamknięte i kiedy wypadają niedziele handlowe. Żabka, Biedronka i Tesco - jak będą czynne w lipcu?

Niedziele handlowe i niedziele bez handlu na stałe wpisały się już w nasz kalendarz. Jednak choć lipiec 2018 jest kolejnym miesiącem z zakazem handlu w niedziele (zakaz ten wprowadzono w marcu), wciąż wiele osób nie wie, kiedy wypada niedziela handlowa. Podpowiadamy.

Niedziele handlowe - lipiec 2018. KALENDARZ

Niedziele handlowe wypadają z reguły dwa razy w miesiącu - w pierwszą i ostatnią niedzielę. Zbliżający się 22 lipca to przedostatnia niedziela lipca, a więc także niedziela bez handlu. Niedziela handlowa wypada 29 lipca. 

Kalendarz niedziel handlowych w lipcu 2018 wygląda tak:

  • 1 lipca - niedziela handlowa
  • 8 lipca - niedziela bez handlu
  • 15 lipca - niedziela bez handlu
  • 22 lipca - niedziela bez handlu
  • 29 lipca - niedziela handlowa.

Niedziele handlowe. Biedronka, Lidl, Tesco - jak otwarte?

Hipermarkety takie jak Tesco, Lidl czy Carrefour nie mogą być otwarte w niedziele bez handlu. Jak są czynne sklepy Żabka i Biedronka? Te sieci obowiązują nieco inne zasady. Żabki mogą być otwarte zarówno w niedziele handlowe, jak i niedziele bez handlu. 22 lipca nasza osiedlowa Żabka może być czynna, jeśli na otworzenie jej zdecyduje się właściciel. 

Biedronki - jak są otwarte w niedziele? Jeśli chodzi o tę popularną sieć, to w niedzielę bez handlu (22 lipca) otwarte będą sklepy na dworcach w Warszawie (Dworzec Centralny i Wschodni), Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Grudziądzu. Pozostałe sklepy Biedronka będą zamknięte 22 lipca.

Od której do której będzie otwarta Biedronka 22 lipca?

Godziny otwarcia Biedronki możesz sprawdzić w poniższej tabelce. Widać, że niektóre Biedronki będą czynne nawet do 22.00. Jeden sklep w Warszawie będzie otwarty aż do godziny 23.00. 

Niedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedzieleNiedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedziele Biedronka

Kolejne niedziele handlowe - idą zmiany

Zasada dotycząca wyznaczania niedziel handlowych zmieni się już wkrótce. W 2018 roku niedziele handlowe, poza nielicznymi wyjątkami, wypadają dwa razy w miesiącu. W 2019 roku będzie inaczej - niedziele handlowe pojawią się w naszych kalendarzach tylko raz na miesiąc. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - zakupy będziemy mogli zrobić maksymalnie siedem niedziel w ciągu roku. Będą to ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, jedna niedziela przed świętami wielkanocnymi oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem. Jeżeli nic się nie zmieni, podobna zasada będzie obowiązywała w kolejnych latach.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: