Niedziele handlowe lipiec 2018. Jak będą otwarte sklepy w niedzielę 22 lipca?

Które niedziele w lipcu to niedziele handlowe? Jak będą czynne sklepy 22 lipca i czy otwarte będą Biedronka, Żabka, Lidl i Tesco? Sprawdzamy.

W lipcu 2018 przypadają tylko dwie niedziele handlowe. Pozostałe są objęte zakazem handlu w niedzielę. Jak 22 lipca będą otwarte sklepy? Dowiesz się z tego artykułu. 

Które niedziele to niedziele handlowe?

Dla porządku przypomnijmy: niedziele handlowe w 2018 r. wypadają dwa razy w miesiącu. Są to z reguły pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, chyba że ze względu na ważne święta i dni wolne od pracy postanowiono inaczej. Przykładem takiej sytuacji może być grudzień 2018, kiedy niedziele handlowe wypadną aż cztery razy w ciągu miesiąca.

Niedziele handlowe lipiec 2018

Pierwsza niedziela handlowa w tym miesiącu przypadła 1 lipca. Kolejne dwie (8 i 15 lipca) były niedzielami bez handlu. 

Najbliższa, czyli 22 lipca, to także niedziela wolna od handlu. Na kolejną niedzielę handlową musimy poczekać jeszcze cały tydzień - aż do 29 lipca. 

Niedziele handlowe 2018. Jakie sklepy czynne 22 lipca?

Zakaz handlu w niedziele jest wiążący dla wielu sklepów i branż, jednak ustawa o zakazie handlu w niedziele wyszczególnia aż 32 wyjątki od ogólnopolskiej zasady. Bez względu na to, czy jest niedziela handlowa czy nie, sprzedawać mogą m.in. apteki, piekarnie, kwiaciarnie oraz sklepy z dewocjonaliami. Niedziele bez handlu nie oznaczają także, że nie możemy wyjść z domu, aby zjeść na mieście – podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu nie obowiązuje punktów gastronomicznych, takich jak restauracje, cukiernie czy lodziarnie.

Niedziele bez handlu nie pokrzyżują planów turystom. Bez względu na zakaz handlu w niedziele handlować mogą hotele, sklepy z pamiątkami oraz różnego rodzaju instytucje kultury, a także stacje benzynowe.

Biedronka i Żabka - czy są otwarte w niedzielę?

Zarówno w niedziele handlowe, jak i niedziele bez handlu otwarte mogą być sklepy zlokalizowane na dworcach. I to nawet te duże. Przykładem Biedronka - w niedzielę 22 lipca normalnie będą czynne sklepy sieci Biedronka w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Grudziądzu. 

Niektóre Żabki też będą otwarte w niedzielę. Bez względu na podział niedziel na handlowe i niehandlowe mogą sprzedawać te sklepy, w których w niedziele handlowe pracuje właściciel danego punktu lub członek jego rodziny. 

Godziny otwarcia sklepów Żabka w niedzielę 22 lipca podają sami właściciele. Trzeba je więc sprawdzić na miejscu.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe lipiec 2018. Jak będą otwarte sklepy w niedzielę 22 lipca?
Zaloguj się
 • dalacin4

  Oceniono 11 razy 3

  ej a może by tak napisać elaborat o tym która niedziela jest handlowa a która nie, można to zrobić w tabelce data; myślnik; informacja (podam przykład bo może to za trudne jest: 7/21/2018 - niedziela niehandlowa), ale debil dla debili musiał napisać o tym artykuł "W lipcu 2018 przypadają tylko dwie niedziele handlowe. Pozostałe są objęte zakazem handlu w niedzielę. Jak 22 lipca będą otwarte sklepy? Dowiesz się z tego artykułu." (sic!) to już chyba nawet PISie trolle są bardziej rozgarnięte niż autor tego artykuły

 • Oceniono 1 raz -1

  Wchodząc tu oczekiwałem konkretnej odpowiedzi a nie pie...nia . Ja gdy zadaje pytanie -chce szybkiej prostej odpowiedzi , czy to takie trudne ?
  Podam wam przykład z życia
  Zajechalem raz do gościa co obrabia granit i leżała płyta już gotowa ładnie wykończona i się pytam ile taka płyta,
  Gościu odpowiada- to zależy jaki kolor i materiał.
  Pytam się raz jeszcze no taka jak tu
  Gościu pyta się - zależy od grubości
  Wkowncu nie wytrzymuje i mówię - no Kur.a ta płyta ile kosztuje ?!
  Koleś- ta płyta jest nie na sprzedaż
  I do tej pory nie wiem ile
  Pozdro

 • Oceniono 12 razy -2

  Zamierzam o tym napisać pracę magisterską tytuł: "Częstotliwość ukazywania się informacji o wolnych niedzielach bez handlu w prasie i wpływ na nie"

 • dj.80

  Oceniono 8 razy -2

  Czy to naprawdę jest temat na główną stronę jednego z największych portali w tym dziwnym kraju?
  Mieszkam sobie w kraju, w którym raptem kilka niedziel w roku jest "handlowych" i jakoś nikt o tym artykułów nie pisze.

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 7 razy -3

  Boże, ale "artykuł"... Co za obciach. Nie musiałem tu wchodzić i tego goowna czytać, bo już pierwsza reklama w apce donosiła o "taniej sobocie" w Lidlu. Więc wiadomo było, że niedziela jest niehandlowa. Wszedłem tylko po to, żeby to napisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX