Istnieje "czarna lista" gości TVP? Cezary Łazarewicz opisuje swoją rozmowę z pracownikiem stacji

O tym, że TVP niektórych "lubi" i z tymi rozmawia, a niektórych nie, słychać było od dawna. Pisali o tym m.in. dziennikarze Łukasz Warzecha i Witold Gadowski. Teraz o istnieniu "czarnej listy" pisze Cezary Łazarewicz. Telewizja Polska konsekwentnie twierdzi, że to nieprawda.

Cezary Łazarewicz, reporter i dziennikarz, opublikował w poniedziałek post na Facebooku, w którym opisał swoją rozmowę ze znajomym dziennikarzem TVP. Został poproszony o wypowiedź przed kamerą, nie chciał się jednak zgodzić, więc zaproponował inne osoby, które mogłyby się wypowiedzieć. Wtedy jednak, jak twierdzi, usłyszał, że ci "nie przejdą", ale na niego "jest zgoda", ponieważ "nie ma go na czarnej liście".

Tego samego dnia Cezary Łazarewicz opublikował kolejny post, tym razem przywołując swoją rozmowę z Danielem Passentem, felietonistą "Polityki", którego felieton, jak się okazuje, został wykorzystany w serwisie "Wiadomości" bez podania nazwiska, ponieważ, jak miał powiedział dziennikarz TVP, z nazwiskiem "mu nie puszczą".

- Zdziwiłem się, że jak dziennikarz idzie do bohatera, z którym chce rozmawiać, to musi to zatwierdzić jakiś politruk. Ja się mam za przyzwoitego człowieka i uważam, że na takiej liście powinienem być z innymi przyzwoitymi ludźmi - powiedział dla miesięcznika Press Cezary Łazarewicz.

Zapytaliśmy Telewizję Polską o komentarz. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację od zespołu Rzecznika TVP, że w Telewizji Polskiej nie istnieje "czarna lista" dziennikarzy, a doniesienia na ten temat są nieprawdą.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

'Nie jesteśmy w telewizji. Proszę nie cenzurować!'. Debata o TVP zaczęła się od awantury

Więcej o:
Komentarze (37)
Istnieje "czarna lista" dziennikarzy? Cezary Łazarewicz przytacza rozmowę z pracownikiem Telewizji Polskiej. Ta zaprzecza
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 34 razy 18

  A co, myślicie, że w Rosji czy na Białorusi, reżimowe Tv zapraszają kogo chcą???

 • Darek Kontakt

  Oceniono 16 razy 14

  TVPiS twarzą PISlamu czyli sojuszu PIS z Kościołem KATOlickim !!!!
  ZDRAJCA KURSKI zdrzdził PIS zdradził Solidarną POLSKĘ ba nawet zdradził WLASNĄ ŻONĘ !!!

 • danuel

  Oceniono 14 razy 10

  TVPiS - "Kto się tam pokazuje, tego ja nie szanuję"

 • ziggybum

  Oceniono 9 razy 7

  A po co jakaś tam "czarna" lista? Każdy Pisowski aparatczyk ma przede wszystkim w głowie listę oświeconych ojców narodu wolskiego. A każdy inny to to wróg i zdrajca.

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 7

  a ja wierzę jackowi Goebbels'owi kureskiemu

 • smarekdarek

  Oceniono 18 razy 6

  Bez listy, "dziennikarze" po szkole Rydzyka, nie wiedzieli z kim mogą rozmawiać. W zasadzie bez przekazu z góry, cały PiS błądzi jak dzieci we mgle.
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX